Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
23 października 2013

Nieoznakowane Jastrzębie? Nie do końca

Nieoznakowane Jastrzębie? Nie do końca
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni naszego miasta chcą by w naszym mieście pojawiło się oznakowanie kierujące do niektórych obiektów w mieście. Oznakowanie, prowadzące do Jastrzębia, na autostradzie już jest.

Radny Janusz Ogiegło (PO) niejednokrotnie apelował o interwencję w sprawie znaków zjazdowych na autostradzie. Mimo pierwszych negatywnych odpowiedzi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, postanowiła umieścić Jastrzębie-Zdrój na dwóch tablicach - na zjeździe Pszczyna/Jastrzębie oraz Wodzisław/Jastrzębie.

Ten sam radny proponował władzom miasta, aby umieścić tablice informujące o wjeździe do Jastrzębia. Okazuje się, że taka tablica się pojawi. Ma zostać zamontowana w okolicy skrzyżowania Drogi Głównej Południowej i ulicy Pszczyńskiej. Wyświetlane mają być na niej np. tekst powitalny i pożegnalny dla osób wjeżdżających oraz wyjeżdżających z Jastrzębia. Będzie to tablica elektroniczna, dlatego też Urząd Miasta planuje wyświetlać na niej również inne komunikaty.

- Wielofunkcyjność tablicy pozwoli na promowanie Miasta oraz przekazywanie informacji i komunikatów w szerszym zakresie - informuje UM. 

Kolejnym problemem jest brak oznakowania, które ułatwi dojazd na Halę Widowiskowo-Sportową czy lodowisko. Kibice drużyn gości często mają problem z dojazdem do tych obiektów.

- W ostatnim czasie w Jastrzębiu-Zdroju odbywa się coraz więcej imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym co powoduje przyjazd kibiców z poza miasta i duże utrudnienia dojazdowe do wyżej wymienionych obiektów - pisze w interpelacji radny Ryszard Piechoczek (SLD).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na A1 przy zjeździe w Mszanie. Reanimowano kierowcę Wypadek na A1 przy zjeździe w Mszanie. Reanimowano kierowcę

Witczaka już przejezdna. O dwa miesiące szybciej Witczaka już przejezdna. O dwa miesiące szybciej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec kierowca24.10.2013 22:03

To, że droga jest szeroka i równa nie znaczy, że można po niej jechać niezgodnie ile się chce. Robią tak osobnicy, którzy są niedorozwojami umysłowymi nie potrafiący zrozumieć zagrożenia jakie wprowadzają. Takich powinno się łupić punktami i wysokimi mandatami gdyż zagrażają innym, zupełnie niewinnym użytkownikom dróg. Straż Miejska ma gdzie wykazywać swoją gorliwość. Nie takich gamoni ostudziły mandaty. W Niemczech czy w Austrii nie szaleją tak nie z powodu kultury jazdy lecz z powodu wysokich mandatów bez próby przekupienia kogokolwiek. Nie myślę jednak o tych kierowcach, którzy zagapią się i "prują" z szybkością około 60km/godz zamiast 50 lub koło 80-tki zamiast 70. Tym życzę wszystkiego dobrego i nie wpadania przez swe roztargnienie w szpony Policjantów lub Strażników miejskich.

kolo23.10.2013 21:47

nie są równe, ale strach pomyśleć co by było gdyby n.p. Północna była równa - pewnie debile jeździliby tam ze 110 na h. Już tam niektórzy jeżdżą jak po torze wyścigowym, po prosta droga, z pozoru na uboczu, no to dawaj

Mieszkaniecc23.10.2013 20:27

Porównywanie dróg jastrzębskich do innych jest nieporozumieniem. Droga musi odpowiadać standardom. To, że gdzieś jest gorzej wcale nie znaczy, że jest się z czego cieszyć. A w Jastrzębiu nie wszystkie drogi są równe i dobrze oznakowane.

mieszkaniec23.10.2013 18:31

Marek polecam pojeździć kilka dni po Rudzie Śląskiej i okolicach to zmienisz zdanie co do jakości dróg w naszym mieście.

Jarek23.10.2013 17:42

Też mam uwagę w sprawie drogi południowej. Obcy kierowcy bez nawigacji jadą naszą obwodnicą na Wodzisław i nie ma żadnej informacji na Bziu że droga się kończy na rondzie Ostaszewskiego . Co do informacji na A1 - cieszy to :)

geografista23.10.2013 17:40

Jastrzębie? To gdzieś koło Sosnowca jest?

Kierowca23.10.2013 15:47

To jest bardzo dobry pomysł. Oznakowanie musi być bez tak wielkich interwencji. GDDKiA od dawna jest oceniana przez opinię publiczną jako instytucja państwa zatrudniająca najgorszy gatunek pracownika. Niczego nie rozumiejącego i chcącego dobrze zarabiać. To dzięki nim tyle lat czekamy na korzystanie z A1 w pełni. należy ich atakować i żądać stosowania się do wymagań społeczeństwa. Niczego wielkiego nie wymagamy.

Pokaż wszystkie opinie (16)