Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
25 października 2013

Ewakuacja szpitala. Spokojnie to tylko ćwiczenia

Ewakuacja szpitala. Spokojnie to tylko ćwiczenia
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

24 października ewakuowano oddział rehabilitacyjny i gastrologii w jastrzębskim szpitalu. Nic się nie stało, były to tylko ćwiczenia Straży Pożarnej.

Takie ćwiczenia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 odbyły się po raz pierwszy. Podczas akcji ratunkowej ze szpitala ewakuowano 50 pacjentów, którzy przetransportowani zostali do kaplicy. Podopieczni szpitala zostali wcześniej poinformowani o odbywających się ćwiczeniach.

Ćwiczenia miały na celu poprawienie działań strażaków i zwrócenie uwagi na elementy, które następnym razem strażacy będzie musieli poprawić. Strażacy również podczas ćwiczeń zapoznawali się z budynkiem, na wypadek gdyby zaistniała w przyszłości konieczność realnej ewakuacji.

- Szpital musi się zabezpieczyć na wypadek ewentualnych zagrożeń w przyszłości związanych z pożarem, czy też z sytuacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na wszystkie sytuacje kryzysowe musimy być przyzwyczajeni - mówi Alicja Brocka z jastrzębskiego szpitala.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość25.10.2013 17:07

drogi pacjencie oddziału rehabilitacyjnego - to tylko ćwiczenia!