Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 października 2013

Wyremontowano ulicę Świerczewskiego

Wyremontowano ulicę Świerczewskiego
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

Zakończyły się prace remontowe na odcinku drogi ulicy Świerczewskiego do terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W poniedziałek, 28 października, dokonano jej oficjalnego odbioru.

Zakończyła się przebudowa drogi do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w dzielnicy Bzie od skrzyżowania z ul. Świerczewskiego na długości 390 metrów. W trakcie remontu wykonano kanalizację deszczową, nową konstrukcję jezdni, przebudowano zajazdy publiczne i wyremontowano chodnik przy skrzyżowaniu z ul. Świerczewskiego.

Zadanie było dofinansowywane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która przekazała na ten cel 200 tys. zł.  Całkowity koszt remontu to ponad 700 000 złotych.

- Inwestorzy oczekują dróg dojazdowych i taka właśnie powstała. Choć to niewielka inwestycja, powinna przyczynić się wydatnie do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej na tym terenie - podkreślił prezydent miasta Marian Janecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec z komunistycznymi ulicami. Jastrzębianie zaproponują nowe nazwy Koniec z komunistycznymi ulicami. Jastrzębianie zaproponują nowe nazwy

Ruch Narodowy i NIM zaproponował nazwy ulic Ruch Narodowy i NIM zaproponował nazwy ulic

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość30.10.2013 8:08

MK nie siej propagandy, gdyby słuchać takich, jak ty to okazałoby się, że wszyscy mają zmienione nazwiska. Co powiesz na to, że babka L.K. nazywała się Fyuth?

mk29.10.2013 23:33

Tak na marginesie - jego prawdziwe nazwisko to Tenenbaum, może zmieńmy nazwę ulicy na Tenenbauma? :P

mk29.10.2013 23:15

konkrety masz choćby w Wikipedii.

Gość29.10.2013 21:20

MK, można prosić o konkrety?

mk29.10.2013 8:51

w czym niby lepsza? Świerczewski to zbrodniarz.

Gość29.10.2013 7:58

Lepsza ulica Świerczewskiego niż honorowy obywatel Kaczyński.

Adam28.10.2013 13:41

Pytanie tylko jakiego Świerczewskiego ?bo jeżeli ulica ma tylko nazwisko w nazwie bez imienia to komu to przeszkadza.Jest wielu o takim nazwisku np.Piotr Świerczewski były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Pokaż wszystkie opinie (9)