Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
29 października 2013

Pożar na kopalni. Nikt nie został poszkodowany

Pożar na kopalni. Nikt nie został poszkodowany
fot. JSW

W poniedziałek na terenie jednej z kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do wybuchu pożaru. W jego wyniku nikt nie został ranny.

28 października przed południem na kopalni Pniówek doszło do samo zapalenia węgla. Do pożar miał miejsce tysiąc metrów pod ziemią. Z wyznaczonej strefy zagrożenia wycofano 15 pracowników. Żaden z nich nie został poszkodowany, a w trakcie ewakuacji nie używali aparatów ucieczkowych. Do pożaru wysłano zastęp ratowniczy. Aby przyśpieszyć wygaśnięcie pożaru w miejsce jego wybuchu tłoczone będą specjalne gazy.

Przez podziemny pożar wyłączona została z eksploatacji jedną z sześciu ścian wydobywczych w kopalni. Oznacza to, że do końca roku JSW nie będzie mogła wydobyć około 50-ciu tysięcy ton węgla koksowego.

Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru bada Urząd Górniczy w Rybniku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
pomiarowiec01.11.2013 19:12

do "gość z 1.11.13 h: 11:52" nie znasz się kolego. tym bardziej na logice. pozdrawiam ;)

Gość01.11.2013 11:52

jak nie znacie sytuacji to się nie udzielajcie jaka różnica czy wybiło by ludzi z jas mosu czy pniówka?? Z jas mosu przysłali ryli bo na pniówku brakowało oddziału wydobywczego a na jas mosie nie mieli narazie roboty za to z pniówka posłali oddział gzl (zbrojrniowo likwidacyjny) bo mieli braki na zbrojeniu. a odesłali ich z powrotem dlatego że na początku było założone że będą tylko fedrować u nas przez 3 miesiące no a druga sprawa że teraz nie będą mieli już ściany
. takie przynajmniej jest oficjalne wytlumaczenie i wydaje mi się że logiczne.

arek31.10.2013 10:11

z tego co kumpel mowil chlopakow z jasmosu spowrotem odeslali na jasmos.napewno wiedzieli ze cos jest nie tak z ta sciana skoro nie wzieli swoich "super pracownikow pniowkowych"a sciagneli ludzi z innej kopalni i wiecznie na nich narzekali.urzad gorniczy ponad tydz temu powinni to zamknac a nie czekac tydz i wszystko po cichu robic

jasmosowiec 31.10.2013 4:20

niestety cwaniactwo i kolesiostwo jest wszędzie dziwne rzeczy dzieją się w JSW rzucają ludźmi jak chcą nie wiadomo dlaczego.. a w sumie może już wiadomo zagrożenie było poślemy inną załogę nie swoją łatwiej będzie winę zwalić.. dokładnie tak jak Ildefons mówi barbórka się zbliża oby w tym roku nie zebrała żniw! Także bracia górnicy pilnujmy się przede wszystkim szczęścia górniczego no i oby nam się!

Ildefons29.10.2013 21:57

dokladnie, co chwile sie coś na tej scianie działo.nie jeden górnik by tam zycie zostawił. na szczęcie Św. Barbara czuwa nad nimi.jeszcze cwaniaki wysalli tam pracownikow z Jas -mosu zeby w razie jakies tragedii powiedziec ze to ich wina, bo "żle robili". Zbliza się Barborka.Dzięki Bogu nikomu się nic nie stało.Niech Bóg ma w opiece górników

Obserwator29.10.2013 21:28

W środe pojawiły się już mocno przekroczone tlenki..jednak postanowili sytuacje przeczekać i monitorować, czy się przypadkiem samo wszystko nie ustabilizuje. W piątek jak byłem na nadścianowym P-5 to już na wejściu w rejon na P-7 stał kierownik i przepuszczał tylko skierowane tam załogi, bez mikropaków w tył na lewo zakaz wejścia. No i teraz na wlocie do P-7 budują tame i tłoczymy tlenek węgla..3 miesiące to pewnie minimum, jak nie lepiej..a ściana nowiuśka zaledwie 100m ujechała..

Pan ModeratorPan Moderator29.10.2013 18:55

@Pan Myślący, nie mi oceniać jakie komentarze są głupie a jakie nie. Jeśli łamią regulamin to ich nie zamieszczam. Twojego też miałem nie zamieszczać, bo jest nie na temat artykułu. Jeśli masz coś do zarzucenia portalowi, napisz na kontakt@jastrzebieonline.pl. Z chęcią odpiszę.

Pokaż wszystkie opinie (14)