Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 października 2013

Trwają prace nad projektem remizy strażackiej

Trwają prace nad projektem remizy strażackiej
fot. Justyna Zguda / jastrzebieonline.pl

Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Górne zamknięto w 2010 roku. Od trzech lat mieszkańcy okolicznych terenów nie mogą doprosić się powstanie nowej.

Wybudowana w 1965 roku remiza została wyłączona z użytkowania w 2010 roku ze względu na zły stan techniczny budynku. Środki na budowę nowej zabezpieczono już w 2011 roku. Część z nich przeznaczono na prace projektowe trwające obecnie. Bez nich niemożliwe jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnym krokiem będzie wybór wykonawcy nowej remizy.

- Rozpoczęcie budowy planuje się po zakończeniu projektowania i uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Ustalenie terminu wyburzenia zależna jest od daty uzyskania dokumentacji projektowej - informuje Dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości, Beata Olszok.

W budżecie miasta na rok 2014 zabezpieczono kwotę w wysokości blisko 4 mln złotych na budowę nowej remizy strażackiej. Ma ona zawierać między innymi garaż na dwa wozy strażackie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
greg01.11.2013 14:14

do jfkhh by taki gigant jak Ty pytał

Ida30.10.2013 17:46

Lobby strażackie przeforsowało.Najbardziej w tej dzielnicy remiza jest potrzebna.A przedszkola nawet nie będzie,sklepów też nie ma,bo ten GS obok to jakiś PRL.Rozumiem,że z powodu remizy dzielnica wyczerpie limit wydatków na kilka lat.Będą slumsy z remizą w tle.

Jfhfk30.10.2013 15:18

Jak to jest, że dom 200 m2 można wybudować za pół miliona i to na wypasie, z działką. Działka na remize jest, metrów kwadratowych niech i 400 mają, ale dlaczego to kosztuje 4 miliony?

Janek30.10.2013 10:46

Remiza jak nic powstanie w przyszłym roku w zadziwiająco expresowym tempie oddana zostanie na przełomie września i października przed samymi wyborami a uroczyste przecięcie wstęgi należeć będzie do Maryjana J

zły30.10.2013 9:44

Jak zwykle w Jastrzębiu - cenniki z kosmosu!!!!!