Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
30 października 2013

Trwają prace nad projektem remizy strażackiej

Trwają prace nad projektem remizy strażackiej
fot. Justyna Zguda / jastrzebieonline.pl

Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Górne zamknięto w 2010 roku. Od trzech lat mieszkańcy okolicznych terenów nie mogą doprosić się powstanie nowej.

Wybudowana w 1965 roku remiza została wyłączona z użytkowania w 2010 roku ze względu na zły stan techniczny budynku. Środki na budowę nowej zabezpieczono już w 2011 roku. Część z nich przeznaczono na prace projektowe trwające obecnie. Bez nich niemożliwe jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnym krokiem będzie wybór wykonawcy nowej remizy.

- Rozpoczęcie budowy planuje się po zakończeniu projektowania i uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Ustalenie terminu wyburzenia zależna jest od daty uzyskania dokumentacji projektowej - informuje Dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości, Beata Olszok.

W budżecie miasta na rok 2014 zabezpieczono kwotę w wysokości blisko 4 mln złotych na budowę nowej remizy strażackiej. Ma ona zawierać między innymi garaż na dwa wozy strażackie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Rodzice wypili mi wódkę" "Rodzice wypili mi wódkę"

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
greg01.11.2013 14:14

do jfkhh by taki gigant jak Ty pytał

Ida30.10.2013 17:46

Lobby strażackie przeforsowało.Najbardziej w tej dzielnicy remiza jest potrzebna.A przedszkola nawet nie będzie,sklepów też nie ma,bo ten GS obok to jakiś PRL.Rozumiem,że z powodu remizy dzielnica wyczerpie limit wydatków na kilka lat.Będą slumsy z remizą w tle.

Jfhfk30.10.2013 15:18

Jak to jest, że dom 200 m2 można wybudować za pół miliona i to na wypasie, z działką. Działka na remize jest, metrów kwadratowych niech i 400 mają, ale dlaczego to kosztuje 4 miliony?

Janek30.10.2013 10:46

Remiza jak nic powstanie w przyszłym roku w zadziwiająco expresowym tempie oddana zostanie na przełomie września i października przed samymi wyborami a uroczyste przecięcie wstęgi należeć będzie do Maryjana J

zły30.10.2013 9:44

Jak zwykle w Jastrzębiu - cenniki z kosmosu!!!!!