Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
31 października 2013

Nie przyjął mandatu, bo był blisko domu

Nie przyjął mandatu, bo był blisko domu
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W nocy 30 października, policjanci zatrzymali 65-letniego kierowcę, który jechał bez pasów. Jastrzębianin nie chciał przyjąć mandatu, bo jak tłumaczył był już blisko swojego domu.

W środę podczas nocnej służby, funkcjonariusze policji zatrzymali na ulicy Pszczyńskiej kierowcę, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna widząc radiowóz i znaki nakazujące do zatrzymania się, przełożył pas przez ramię, nie zapinając go.

- W związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi, zgodnie z taryfikatorem, zaproponowali 65-latkowi mandat karny w wysokości 100 złotych. Mężczyzna odmówił jednak jego przyjęcia, twierdząc, że jest już blisko domu i nie musi jechać w zapiętych pasach - informuje policja.

Sprawę 65-letniego jastrzębianina rozstrzygnie teraz sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
a04.11.2013 11:30

Wczoraj pod mostem na Górnym stało 3 policjantów, dwoje starszych z gwiazdkami chronił most, a młody ganiał z alkomatem po deszczu pracując na awans, bardzo uprzejmy młody człowiek w przeciwieństwie do wspomnianej przez Wernyhorę policjantki (taka pulchna blondynka),strasznie niegrzeczna kobieta.

Wernyhora02.11.2013 18:03

Tak, to prawda. Młodzi policjanci chcą się wykazać. A zwłaszcza policjantki. To żałosne i niezawodowe. A tylko fachowość się liczy.
Ludzie mają to do siebie, że czym młodsi tym mniej rozumieją z tego co się wokół nich dzieje. Czym mają się lepiej tym z nimi gorzej. W ich ocenie, wszyscy są głupi tylko oni błyskotliwi. Chyba, że to koleś który dał się sztachnąć. To ten nie jest taki bardzo głupi. Takie zachowanie prowadzi do nieszczęścia. I młodzi go osiągną. Będą musieli przeżyć okrutne czasy. To oczyści.

196201.11.2013 12:38

Ja dostałem kiedyś 500 zł manatu za rzucenie łupinki ze słonecznika na chodnik, ale tylko dlatego , ze jestem tzw. "kibolem". NIECH ŻYJE "DEMOKRATYCZNY" KRAJ ZWANY tuskolandią !!!

Gość01.11.2013 7:57

I to jest wielki sukces naszej policji znowu złapali groźnego przestępce bez pasów,jeszcze trochę i będziemy sznurówki przy butach wiązać bo stwarzamy zagrożenie i taki wyszkolony policjant jak zobaczy to mandacik lub sąd i tak robią z normalnych obywateli bandziorów

do "do boss"01.11.2013 7:27

A że tak dopytam, w jaki sposób zapięcie czy brak zapięcia pasów wpływa na spowodowanie ewentualnego wypadku i obrażenia innych osób?

Milicja31.10.2013 20:42

@SJZ65. Nie doczekają emerytury.

SJZ6531.10.2013 19:04

@Młody;@Ja;@Prezes-po waszych pełnych mądrości tekstach, mniemam że za jakieś 55 lat i wy będziecie emerytami. Dużo dałbym aby usłyszeć, co wtedy będziecie mieli do powiedzenia "w temacie".

Pokaż wszystkie opinie (16)