Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
1 listopada 2013

Strategia miasta: przestrzeń, wspólnota i gospodarka

Strategia miasta: przestrzeń, wspólnota i gospodarka
fot. Robert Sitek

Na czwartkowej sesji rady miasta odbyła się prezentacja wstępnej Strategii Rozwoju Miasta do roku 2020. Będzie ona jeszcze konsultowana, a w listopadzie ma zostać poddana pod głosowanie.

Strategia rozwoju miasta, nad którą debatowali radni, obejmuje okres od 2015 do 2020 roku. Całość została podzielona na trzy dziedziny – przestrzeń, wspólnota i gospodarka.

Jednym z założeń strategii jest zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Zakłada ona budowę kilku punktów centralnych, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać czas. Wśród kluczowych projektów znalazła się budowa południowej obwodnicy miasta, rewitalizacja OWN-u, Parku Zdrojowego, Jaru Południowego, stworzenie Subregionalnego Centrum Nauki Innowacji i Biznesu oraz uruchomienie połączenia kolejowego z aglomeracją śląską.

"Wspólnota" obejmuje zagadnienia dotyczące lokalnej społeczności. Wydarzenia kulturalne, wzmocnienie tożsamości lokalnej, a także aktywizacja mieszkańców. Strategia zakłada większą współpracę organizacji pozarządowych, szkół i innych instytucji.

W latach 2015-2020 miasto chce również skupić się na wzroście i dywersyfikacji lokalnej gospodarki. Jednym z założeń jest budowa Centrum Nauki Innowacji i Biznesu, które pomogłoby przedsiębiorcom rozwijać swoje firmy.

Do 13 listopada potrwają konsultacje społeczne projektu strategii. Swoje opinie mieszkańcy mogą składać w kancelarii Urzędu Miasta w pokoju 020 A. Strategia ma zostać przyjęta na sesji w listopadzie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Są plany na kilka dużych projektów. Jest OWN i kolej Są plany na kilka dużych projektów. Jest OWN i kolej

Miasto podsumowuje rok na filmie. Zobacz Miasto podsumowuje rok na filmie. Zobacz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Gość04.11.2013 21:20

Zbliżają się wybory więc nie zdziwcie się, jeżeli WS i PiS obiecają Wam tor Formuły 1, port morski, lotnisko, kosmodrom, metro i filię Oksfordu.

Gość04.11.2013 21:08

"Stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej w rejonie ulic Sybiraków
i Północnej, która będzie jednym z 3 podstawowych elementów
multicentrycznej koncepcji rozwoju tkanki miejskiej Jastrzębia-Zdroju."

Może ktoś wie o co chodzi czy to dotyczy strefy centrum lub Pan Bielaszka buduje następną galerie na północnej w miejscu targowiska ?

Gość04.11.2013 17:17

sprzedajcie tereny deweloperom, nie będzie trzeba się głowić nad przyszłymi strategiami:)

do anonima04.11.2013 17:02

miasto ma tę część terenu, na której jest kawiarnia, amfiteatr i basen i to można byłoby niedużymi kwotami odnowić. Basen wywalić, bo to przeżytek, wymienić ławki, zrobić nową kawiarnię i już.

Marek04.11.2013 8:37

Strategia, z której nic nie wynika. Można napisać cuda, papier wszystko przyjmie. Problemem Jastrzębia jest mentalność urzędników i władz miasta. Dopóki oni nie odejdą w tym mieście nic się nie zmieni. Sądzę, że kto ma rozum będzie się z tego miasta ewakuował. Dobitnym przykładem upadku Jastrzębia są tzw strefy inwestycyjne, i co niektórych może zdziwi, to brak zadłużenia miasta - świadczy to o braku pomysłu na rozwój Jastrzębia.

Gość03.11.2013 22:24

Nie ważne czy miasto jest w posiadaniu. Ważne co mówi Janecki? Dlaczego trzy lata temu, skoro miasto nie ma praw do gruntów, obiecywał odnowienie terenu? Kpił z wyborców? Dlaczego obiecywał to jeszcze w zeszłym roku na spotkaniu z młodzieżą? Dlaczego teraz zapisuje OWN w strategii? Więc może dysponować terenem czy nie? Jeżeli może to dawno powinien się wziąć do roboty. Jeżeli nie może niech nie mydli ludziom oczu.

jastrzebie zdroj03.11.2013 21:33

Posiadanie a własność to są dwie różne rzeczy.

Pokaż wszystkie opinie (33)