Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 listopada 2013

Pożar w Pniówku nie przeszkodzi w wydobyciu

Pożar w Pniówku nie przeszkodzi w wydobyciu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa chce odrobić straty, które poniosła w wyniku pożar w kopalni Pniówek. JSW straciła około 50 tys. ton węgla koksowego. Ubytek chce nadrobić dzięki zwiększonemu wydobyciu w innych miejscach.

Z powodu pożaru w kopalni Pniówek, który wybuchł 28 października, zdecydowano o odizolowaniu zagrożonego wyrobiska od pozostałej części kopalni specjalnymi tamami. Spółka oszacowała, że do końca roku nie będzie w stanie wydobywać węgla z palącej się ściany.

- Jest teraz mobilizacja w firmie, żeby ubytek z tej ściany, która do końca tego roku na pewno już nie ruszy, skompensować w innych miejscach tej kopalni oraz w innych kopalniach. Zobaczymy, na ile nam się to uda - mówi prezes JSW, Jarosław Zagórowski.

JSW chce zakończyć 2013 r. produkcją węgla wyższą od planowanej, która wynosiła 13,5 mln ton. Przez pierwsze 9 miesięcy roku wydobycie było wyższe niż zakładał plan.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Ildefons07.11.2013 9:17

Barbórka sie zbliza więc musza miec na wypłatę dla pracownikow.Zeby nie było że jak zawsze przed "Barbórką" do tragedii dochodzi.oczywiście na jakie ściany i w jakich temperaturach ludzie pracują nikt tego nie poda do wiadomości . liczą się tony a nie ludzie