Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
8 listopada 2013

Dwaj młodzi jastrzębianie chcą opłynąć świat

  • Dwaj młodzi jastrzębianie chcą opłynąć świat
  • Dwaj młodzi jastrzębianie chcą opłynąć świat
  • Dwaj młodzi jastrzębianie chcą opłynąć świat
Więcej zdjęć:
fot. Cousins Sailing Adventures, Patrycja Długoń

Wojciech Mura i Jakub Radomski chcą wybrać się w prawie dwuletnią podróż dookoła świata. Dołączą do załogi swojego wujka, kapitana Jerzego Radomskiego.

Młodzi jastrzębianie wpadli na pomysł podróży dookoła świata. Podróż rozpocząć ma się pod koniec marca 2014 roku, w Panamie (Ameryka Środkowa), dokąd polecą samolotem. Tam dołączą do swojego wujka, kapitana Jerzego Radomskiego, legendy polskiego żeglarstwa.

Ich podróż rozpocznie się w Ameryce Środkowej. Stamtąd przez Galapagos, Fidżi popłyną do Nowej Zelandii, gdzie zatrzymają się na dłużej. Drugi etap podróży najprawdopodobniej będzie przebiegał u wybrzeży Australii, przez Indonezję, Madagaskar, a zakończy się w RPA w Afryce. W trakcie podróży jastrzębianie zamierzają dzielić się swoimi wrażeniami w formie wideobloga, zdjęć i wpisów na stronie internetowej oraz Facebooku. W planach mają również nurkowanie z rekinami, pływanie z delfinami, spotkanie z żółwiami na Galapagos i sfotografowanie największego drapieżnika na Ziemi.

Jakub Radomski to 25-letni fizjoterapeuta, a także instruktor pływania. Wojciech Mura studiuje aktualnie na Akademii Górniczo Hutniczej. Obaj są również ratownikami WOPR.

- Rejs dookoła świata to moje marzenie życia. Uwielbiam podróże, geografię i mam zamiar zobaczyć na własne oczy miejsca, które widziałem oglądając filmy na Discovery. Uwielbiam morze i wszystko co z nim związane - mówi Wojciech Mura.

Warto dodać, że jacht na którym będą podróżować jastrzębianie to "Czarny Diament" zbudowany przez Jerzego Radomskiego w niefunkcjonującej już kopalni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju.

Aby jednak wybrać się w tak daleką podróż, Wojciech i Jakub muszą uzbierać wystarczającą ilość pieniądze. Dlatego aktualnie poszukują sponsorów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli" Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli"

Jastrzębscy żeglarze zdobyli złoto na Mazurach Jastrzębscy żeglarze zdobyli złoto na Mazurach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gość07.01.2015 22:18

Piekne marzenia, mam nadzieje , ze sa w Polsce dobrzy ludzie, ktorzy Wam pomogom , a hoj
. powodzenia

Marcin T13.11.2013 23:22

Hajer ...musisz odróżnić wakacyjną przygodę od ekspedycji jaką chcą dosiąść chłopaki. To na pewno przygoda i wielkie doznania to na pewno przyjemność ale większa jak już się zakończy sukcesem. W prawdzie mówiąc jest to ostra tyra walka ze słabościami i zmęczeniem fizycznym. W za mian my wszyscy możemy inaczej spoglądać na świat. Tacy ludzie udowadniają istotę życie i co tak naprawdę na tym świecie się liczy a jeżeli ty nie potrafisz uszanować takiej przygody to Proszę uszanuj chłopaków i ten portal. Nikt nikogo nie zmusza by dał pieniądze ty po prostu masz prawo sie oburzyć pożalić się chłopakom , rodzinie przy piwie po czym zamknąć tę stronę i zapomnieć. Trzymam kciuki

Gość13.11.2013 18:25

Życzę powodzenia; z Wodzisławia już małżeństwo wypływa i promują miasto dostali kasę możne i Wam się uda http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,mlode-malzenstwo-wyplywa-dookola-swiata-pod-zaglem-wodzislawia-slaskiego,wia5-3266-7249.html 

only11.11.2013 21:18

nikt im nie da, chyba, ze mają jakiegoś prezesa znajomego w państwowej spółce.

Mieszkaniec10.11.2013 21:48

Trzyma za Was kciuki życząc pięknych przeżyć.
Wszystkim marudom lubiącym piwo i pilota do wybierania tylko prostych filmów ale za to "zaje...stych" życzę pozostawania w swym marazmie. Nic was nie czeka, więc nie piszcie ze straszną zazdrością bo ona was zabije. Może wam się trafi odejście żony, a może kolejne upicie wspominane z satysfakcją.
Wojtek i Kuba to chłopaki chcący coś ciekawego zobaczyć, poznać inne kultury, kołysać się w sztormie. To jest wspaniała potrzeba. Oby jak najszybciej udało się ją realizować. Cóż z tego, że wrócą bez milionów w kieszeni. Ale z jakimi wspomnieniami. Jakże bogaci o poznanych ludzi i kultury.

hehe10.11.2013 21:14

Hajer to pewnie na kopalni pracuje, korzysta z państwowych przywilejów, dostaje trzynastki, czternastki, dodatki, wyjeżdża na powierzchnię gdy mu za ciepło na dole, a potem w wieku 45 lat przejdzie na sowitą emeryturkę, na którą będą w pocie czoła kasjerki w Biedronce pracowały, spawacze, budowlańcy, po to, zeby mógł się byczyć w barze.

święta lipka09.11.2013 19:42

Hajer,no i zobacz co masz z tej roboty,jedynie frustrację.Może znajdzie się jakiś pasjonat żeglarstwa pragnący kontynuować swoją pasję podróżniczą,nie ma co zazdrościć.

Pokaż wszystkie opinie (18)