Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
8 listopada 2013

Święto Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju

Święto Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 listopada z okazji Dnia Niepodległości na terenie Jastrzębia-Zdroju odbywać się będą oficjalne uroczystości oraz koncerty. W związku z dniem świątecznym inaczej kursować będą także autobusy.

Pierwsze uroczystości zorganizowane zostaną pod pomnikiem w Bziu o godzinie 10:00. Wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Bziu złożą przedstawiciele władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, związków zawodowych, harcerze oraz delegacje szkół. O oprawę artystyczną uroczystości zadbają uczniowie ZS nr 13 w Bziu i orkiestra KWK "Borynia". 

O godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Później zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Solidarności. W kościele NMP Matki Kościoła odbędą się także dwa koncerty Chóru Miejskiego. Pierwszy o godzinie 11:00, a następny o godzinie 17:00.

W Domu Zdrojowym z okazji 11 listopada odbędzie się także Koncert Chopinowski. O godzinie 17:00 wystąpi tam Krakowski Zespół Kameralny. Wstęp na koncert będzie bezpłatny. 

W Święto Niepodległości autobusy MZK będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najmłodsi uczcili Święto Niepodległości Najmłodsi uczcili Święto Niepodległości

O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ptaszyn09.11.2013 19:01

rajski; wiesz co Kiepski by ci powiedział w tym temacie? To samo uczyni MZK!

poseł08.11.2013 17:54

To jest dobre miejsce na inwestycje, przenieśmy ten pomnik w inne miejsce, n.p. na stadion w Moszczenicy.

rajski08.11.2013 13:09

A bilety MZK tez beda za darmo?