Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 listopada 2013

Obchody Dnia Niepodległości pod pomnikiem w Bziu

  • Obchody Dnia Niepodległości pod pomnikiem w Bziu
  • Obchody Dnia Niepodległości pod pomnikiem w Bziu
  • Obchody Dnia Niepodległości pod pomnikiem w Bziu
  • Obchody Dnia Niepodległości pod pomnikiem w Bziu
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 listopada, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jastrzębianie zgromadzili się przy pomniku w Bziu, gdzie uczcili te wydarzenia. Na popołudnie zapanowano koncerty patriotyczne.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 pod pomnikiem w Bziu. Obchodzy rozpoczęły się od odśpiewania hymny państwowego. Później delegacje służb mundurowych, polityków i samorządowców, harcerzy oraz uczniów z jastrzębskich szkół złożyły kwiaty.

Wartę przy pomniku pełnili strażnicy z więzienia w Szerokiej, harcerze, a także grupa rekonstrukcyjna Sfora z Jastrzębia-Zdroju. Uczniowie Zespołu Szkół nr 13 przedstawili krótki program artystyczny, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra z kopalni Borynia.

- Ciągle musimy pamiętać, doświadczeni historią naszego państwa, że o wolność trzeba stale walczyć i zabiegać. Nie tylko orężem, ale codziennie - mówił prezydent Marian Janecki.

Z tej okazji w Domu Zdrojowym o godzinie 17:00 odbędzie się koncert chopinowski, w wykonaniu Krakowskiego Zespołu Kameralnego. O tej samej godzinie ale w kościele NMP Matki Kościoła, odbędzie się koncert Chóru Miejskiego. Wstęp na oba koncerty jest darmowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najmłodsi uczcili Święto Niepodległości Najmłodsi uczcili Święto Niepodległości

O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
zytka13.11.2013 20:04

Drodzy mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. W dniu 11 listopada na przedpołudniowym spacerze policzyłam flagi na balkonach na ulicach: Jasna - 6 bloków po 100 mieszkań - 40 flag
Szkolna - 4 bloki po 100 mieszkań - 9 flag,
Turystyczna strona wschodnia bloki 6-cio klatkowe 264 mieszkania x 5 bloków = 1320 mieszkań a flag 66. Dodając wszystkie mieszkania = 2320 i flagi 112 szt. t wychodzi nasz patriotyzm czyli 0,048 %. Fajnie NIE?. Nie wiem jak w innych dzielnicach . SKANDAL .

m.k.12.11.2013 20:46

patrz, anonim, w telewizji twój szef:
http://www.youtube.com/watch?v=IG4SbX26G60 

nszz solidarność12.11.2013 19:04

POlicja znowu sprowokowała zajścia, tak jak w poprzednich latach. Tym razem poprzebierali się za kiboli Legii, wykupując z warszawskich sklepów bluzy klubowe. Jednemu tajniakowi przebranemu za kibola to nawet dostało się od "swojego" tylko, że mundurowego, he he. Pies , psa gazem i pałą.

Gość12.11.2013 16:19

patrz m.k. - w telewizji jesteś http://www.youtube.com/watch?v=H_uyCUh8Rek 

m.k.12.11.2013 13:17

Goebbels gdyby żył to miałby etat w tym komunistycznym TVN.

xyz12.11.2013 10:41

Słowik ćwierkasz bzdety.

Gość12.11.2013 6:12

Goebbels jest z was dumny!

Pokaż wszystkie opinie (14)