Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
20 listopada 2013

JSW chce kupić kopalnię do połowy 2014 roku

JSW chce kupić kopalnię do połowy 2014 roku
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że do połowy 2014 roku kupi kopalnię Knurów-Szczygłowice. Transakcja ma zostać sfinansowana długiem oraz ze środków własnych.

18 listopada JSW poinformowała, że negocjuje z Kompanią Węglową pogłębienie współpracy w eksploatacji złóż kopalni Knurów-Szczygłowice. Niewykluczone, że Spółka kupi cały zakład.

Do końca roku zbierane będą informacje, które mają pomóc w podjęciu decyzji. Jastrzębska Spółka Węglowa chce sfinansować ewentualny zakup ze środków własnych, pożyczki oraz prawdopodobnie emisji papierów wartościowych.

- Transakcja będzie wymagać finansowania dłużnego. Mamy też ok 1,7 mld zł gotówki, więc pewnie ostateczna struktura finansowania będzie połączeniem długu i środków własnych - powiedział wiceprezes JSW ds. finansów, Robert Kozłowski. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
only20.11.2013 10:49

no to akcje zaś polecą. Przejęcie zadłużonej kopalni to w przyszłości dopłacanie do niej.

mieszkaniec20.11.2013 10:02

Prezes zrobi co mu każą, po każdym takim newsie akcje w dół.