Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 listopada 2013

Pojawiła się kolejna tablica do pomiaru prędkości

Pojawiła się kolejna tablica do pomiaru prędkościZdjęcie archiwalne
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Na ulicy Kusocińskiego zamontowano nową tablicę elektroniczną do pomiaru prędkości. Urządzenie zostało zainstalowane w pobliżu przedszkola i szkoły.

Tablica została zamontowana na ulicy Kusocińskiego przed przejściem dla pieszych niedaleko przedszkola i szkoły. Nowa tablica kosztowała około 19 tys. złotych.

W Jastrzębiu-Zdroju funkcjonują już trzy tablice elektryczne, w których radar robi pomiar prędkości po przekroczeniu przez pojazd 50 km/h. Nowa tablica rejestrować będzie każdą prędkość powyżej 20 km/h. W przypadku przekroczenia prędkości dozwolonej kierowca zobaczy komunikat „zwolnij”.

- Rola tablic jest wyłącznie prewencyjna, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Efekty już są widoczne, co zauważamy nie tylko my, ale też sami mieszkańcy, bo jednak kierowcy widząc tablicę ściągają nogę z gazu - wyjaśnia Grzegorz Osóbka, komendant Straży Miejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Kierowca22.11.2013 22:28

Bardzo dobry pomysł. W Czechach takie tablice są zainstalowane na wlocie do miast i miasteczek. Skutecznie przypominają o zwolnieniu. W Jastrzębiu muszą być w środku miasta ? Kto o tym decyduje ? Znów jakaś nie znający się na rzeczy osobo-urzędnik ?
Może by tak poprawił działanie świateł niepotrzebne świecących na czerwono choć mogło by być zielono. A skrzyżowanie przy Kauflandzie to reklama nierozwiniętego umysłu urzędniczego.
Kkk gra bystrzaka. Spotkałem go kilka razy pędzącego przez miasto. Zanim zwrócisz komuś uwagę zwróć ją sobie. Jeździsz beznadziejnie. Nie potrafisz szybko i płynnie startować z pod świateł.

mieszkaniec Ruptawy22.11.2013 21:35

Panie komendancie jeśli takie sa wspaniale efekty to ja się pytam dlaczego w ruptawie ta tablice uzupelnia często wasz fotoradar a ten wlasciciel który go pilnuje to tez trochę z przepisami na bakier skoro niewie jak daleko powinna stać tablica ostrzegajaca o pomiarze.z szacunkiem do jego obowiazkow jestem za tym abyście dziennie tam byli tylko niech się wywiazuje ze swych obowiazkow. tam jest jeszcze przejście dla pieszych już na ulicy E .Plonki i to co się tam dzieje on widzi i niereaguje to smiem podejrzewać ze ten pan jest od pilnowania fotoradaru a nie od przepisów drogowych

normalny20.11.2013 20:26

Szkoda kasy. Powinni w miejscach przyciemnionych, przy szkołach itd. pobudować przejścia takie jak są na ul.Turystycznej - jak jakiś debil będzie zap....lał, to urwie miskę olejową ;-)
Ewentualnie doposażyć przejścia w system taki jak przy Eleclercu.

kkk20.11.2013 20:19

Emerytom ******* można dawać zygnały świetlne,mignę mu i patrzę czy włączył światła ale on to ma w starym dupsku i tak staruch skremniały nie widzi co się dzieje wokół i wali bez swiateł czy w mgle czy późnym popołudniem,a potem płacze komuch że to nie on był winien kolizji...zabierać prawko na zawsze i tyle...

MAZURY20.11.2013 19:35

Niszczą nas czym mogą,cenami ,radarami,wykupieniem grobu po 20 latach,bo inaczej pochowają na człowieku jakiegoś pedała,pedofila itd.Długą jeszcze to wszystko ,będzie trwało?

Gość20.11.2013 15:36

to działa jak policjant z szuszarką, czyli woogóle

Atal20.11.2013 13:02

Nie ma na co pieniędzy wydać? Prędkościomierza ktoś nie ma w samochodzie? Chodniki naprawić, drzewka posadzić, a nie buble montować. Na cholere to komu?

Pokaż wszystkie opinie (11)