Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 listopada 2013

Wolontariusze zebrali prawie 39 000 zł na hospicjum

W czasie tegorocznej zbiórki na rzecz jastrzębskiego Hospicjum Domowego im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza zebrano ponad 38 000 złotych.

Kwesta na rzecz hospicjum odbywała się 1 listopada. Wolontariusze zbierali pieniądze na 9 cmentarzach: na cmentarzu komunalnym na ulicy Okrzei 5, cmentarzu przy parafii św. Katarzyny, w Bziu, Ruptawie, Moszczenicy, Szerokiej, na Zofiówce, Przyjaźni, a także w Zdroju.

Na jastrzębskich cmentarzach zebrano kwotę 38 488,97 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczona na zakup nowych łóżek dla pacjentów, przegląd sprzętu i na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem ośrodka.

- Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym roku pokazali Wielkie Serce oraz udowodnili, że chcą wspierać nasze Wspólne Hospicjum a także pragniemy gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli nas tego dnia i bez których nie moglibyśmy pomóc kolejnym osobom - powiedział koordynator kwesty, Roman Rajwa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi Jastrzębianie chętnie dzielą się pieniędzmi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość21.11.2013 11:15

niech zbieraja na swieta w Jastrzebiu zamiast WOŚP ktory decyduje kto moze sie leczyc na ich sprzecie a kto nie, przynajmniej bedzie wiadomo ze pieniadze zostana w Jastrzebiu !