Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
21 listopada 2013

UM pomoże szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim

UM pomoże szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc im. dr A. Pawelca w Wodzisławiu Śląskim otrzyma od jastrzębskiego Urzędu Miasta urządzenie o wartości 50 tysięcy złotych. Bronchofiberoskop ma pomóc w wykrywaniu raka. Sprzęt medyczny zostanie przekazany szpitalowi 22 listopada.

Na początku 2013 roku Wojewódzki Szpital w Wodzisławiu Śląskim poprosił Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój o pomoc w sfinansowaniu zakupu bronchofiberoskopu. Zgodę na zakup urządzenia wyrazić musiała Rada Miasta. 

- Prośba argumentowana była m.in. tym, że znaczny odsetek pacjentów leczonych w placówce stanowią mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Kierując się troską o zdrowie naszych mieszkańców oraz odpowiadając na prośby Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc, Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Śląskiemu w postaci sprzętu medycznego - informuje Urząd Miasta.

Bronchofiberoskopia wykonywana dzięki zakupionemu urządzeniu jest niezbędna do dokładnego określenia charakteru podejrzanej zmiany w drogach oddechowych. Badanie pod mikroskopem próbek pobranych dzięki Bronchofiberoskopowi jest jedyną możliwością wykluczenia lub potwierdzenia raka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
jbie23.11.2013 19:22

Nie widzę tu takich danych. No i przypadkiem nie wyjeżdżaj mi z argumentem że kopalnie są Twoje czy tam jastrzębskie.

do jbie22.11.2013 16:33

http://www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_slaskie/portret_wojewodztwa/wojewodztwo_slaskie.pdf  Tu masz przykład, że gdyby nie Jastrzębie ze swoimi miejscami pracy to Wodzisław zniknął by z mapy Polski. jesteśmy po prosu okradani przez okoliczne miasteczka i wsie.

Do roboty nie pisania 22.11.2013 0:04

Górnicy z jastrzebie się tam leczą a wodzislawiemrzadzi PO

do jbie21.11.2013 19:45

Tam jest umieralnia za przeproszeniem a nie leczy się ludzi.. A co do znikniecia z mapy to juz kiedys sie Radlin odłączył - zmondrzeli reszcie Wodzisław i jego poprzednik kiecki nie pozwolił

jbie21.11.2013 17:28

@ lekarz
W jaki to sposób dzięki Tobie Wodzisław nie zniknął z mapy?
No i chyba dobrze że skoro tam się leczy płuca a nie w jbiu to dajemy sprzęt. Chociaż to i tak wszystko jedno bo każdy dokłada do każdego.

bunio21.11.2013 17:03

Nie dziwcie się tej "pomocy". Nasze miasto, jako jedyne na świecie zatrudnia w swoim Urzędzie Miasta ludzi z Wodzisławia, Rybnika, Świerklan, Mszany, itd. Tymże pracownikom napewno nie zależy na dobru Jastrzębia skoro są mieszkańcami innych miejscowości.

lekarz 21.11.2013 15:00

A z jakiej racji "złe gorole" mają pomagać szlachetnym hanysom? Przecież w Wodzisławiu i innym hanysowie nas opluwają, mimo że dzięki NAM, wszyscy "eswódziacy" mają pracę w Jastrzębiu i Wodzisław nie zniknął z mapy Polski ! Nie dość , że są na naszym garnuszku, to jeszcze mamy im dawać pieniądze?

Pokaż wszystkie opinie (9)