Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
21 listopada 2013

UM pomoże szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim

UM pomoże szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc im. dr A. Pawelca w Wodzisławiu Śląskim otrzyma od jastrzębskiego Urzędu Miasta urządzenie o wartości 50 tysięcy złotych. Bronchofiberoskop ma pomóc w wykrywaniu raka. Sprzęt medyczny zostanie przekazany szpitalowi 22 listopada.

Na początku 2013 roku Wojewódzki Szpital w Wodzisławiu Śląskim poprosił Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój o pomoc w sfinansowaniu zakupu bronchofiberoskopu. Zgodę na zakup urządzenia wyrazić musiała Rada Miasta. 

- Prośba argumentowana była m.in. tym, że znaczny odsetek pacjentów leczonych w placówce stanowią mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Kierując się troską o zdrowie naszych mieszkańców oraz odpowiadając na prośby Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc, Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Śląskiemu w postaci sprzętu medycznego - informuje Urząd Miasta.

Bronchofiberoskopia wykonywana dzięki zakupionemu urządzeniu jest niezbędna do dokładnego określenia charakteru podejrzanej zmiany w drogach oddechowych. Badanie pod mikroskopem próbek pobranych dzięki Bronchofiberoskopowi jest jedyną możliwością wykluczenia lub potwierdzenia raka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Strażacy otrzymali nowy sprzęt Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
jbie23.11.2013 19:22

Nie widzę tu takich danych. No i przypadkiem nie wyjeżdżaj mi z argumentem że kopalnie są Twoje czy tam jastrzębskie.

do jbie22.11.2013 16:33

http://www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_slaskie/portret_wojewodztwa/wojewodztwo_slaskie.pdf  Tu masz przykład, że gdyby nie Jastrzębie ze swoimi miejscami pracy to Wodzisław zniknął by z mapy Polski. jesteśmy po prosu okradani przez okoliczne miasteczka i wsie.

Do roboty nie pisania 22.11.2013 0:04

Górnicy z jastrzebie się tam leczą a wodzislawiemrzadzi PO

do jbie21.11.2013 19:45

Tam jest umieralnia za przeproszeniem a nie leczy się ludzi.. A co do znikniecia z mapy to juz kiedys sie Radlin odłączył - zmondrzeli reszcie Wodzisław i jego poprzednik kiecki nie pozwolił

jbie21.11.2013 17:28

@ lekarz
W jaki to sposób dzięki Tobie Wodzisław nie zniknął z mapy?
No i chyba dobrze że skoro tam się leczy płuca a nie w jbiu to dajemy sprzęt. Chociaż to i tak wszystko jedno bo każdy dokłada do każdego.

bunio21.11.2013 17:03

Nie dziwcie się tej "pomocy". Nasze miasto, jako jedyne na świecie zatrudnia w swoim Urzędzie Miasta ludzi z Wodzisławia, Rybnika, Świerklan, Mszany, itd. Tymże pracownikom napewno nie zależy na dobru Jastrzębia skoro są mieszkańcami innych miejscowości.

lekarz 21.11.2013 15:00

A z jakiej racji "złe gorole" mają pomagać szlachetnym hanysom? Przecież w Wodzisławiu i innym hanysowie nas opluwają, mimo że dzięki NAM, wszyscy "eswódziacy" mają pracę w Jastrzębiu i Wodzisław nie zniknął z mapy Polski ! Nie dość , że są na naszym garnuszku, to jeszcze mamy im dawać pieniądze?

Pokaż wszystkie opinie (9)