Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
25 listopada 2013

Mniej związków w JSW, ale działaczy coraz więcej

Mniej związków w JSW, ale działaczy coraz więcej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Liczba działaczy związkowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększa się, choć ilość związków zawodowych spada. Utrzymanie ich kosztuje JSW około 12 mln złotych rocznie.

Jeszcze przed debiutem giełdowym w JSW działało 45 organizacji związkowych. Wtedy z obowiązku świadczenia pracy zwolnionych było 60 działaczy. W tym roku zmniejszyła się liczba związków zawodowych do 39., ale za to zwiększyła się liczba działaczy oddelegowanych do pracy w związkach. 

- Zgodnie z przepisami już przy 150 członkach zarejestrowany związek ma prawo do oddelegowania jednej osoby (…) Wielu pracowników należy do kilku związków, co jest zgodne z prawem, i nie mamy na to wpływu - powiedziała portalowi Wyborcza.biz, rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Przypomnijmy, że stopień „uzwiązkowienia” w JSW jest jednym z najwyższych w Polsce. Wynosi 120%, co oznacza, że pojedyncze osoby są zapisane do więcej niż jednego związku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
górnik27.11.2013 19:56

Nadsztygarów jest chyba więcej.

;;;27.11.2013 8:16

etkinson tutaj kazdy ci napisze jak mu pasuje Jestes ciekawy idz do zwiazkow zapytaj co robia Nikt na sile do zwiazkow nie nalezy i kazdy zwiazkowiec odprowadza skladki

???26.11.2013 15:04

etkinson- tak to prawda

etkinson26.11.2013 14:28

Czy to prawda że związkowcy nic nie robią i zarabiają po 200tyś rocznie?Czy to prawda że organizuja wycieczki i jeżdżą za darmo?

bazyl26.11.2013 12:26

Mówimy o oszczędnościach to mam pytanie dlaczego po połączeniu JasMosu, Zofiówki i Boryni pracują trzy biurowce, zostawic jakieś archiwa i tylko niezbędne służby reszta do jednego biurowca, związki zawodowe na każdej kopalni, nie mogą byc jedne tylko z poszczególnymi reprezentantami danych kopalń, trzy zakłady przeróbcze itd

a26.11.2013 12:05

Do Gościa
Zwolnij się jak nie chcesz pracować na biurowiec i patrzeć na ich dochody i nieróbstwo, podnieś głowę i nie bądź niewolnikiem.

Gość25.11.2013 21:20

Działacze są co raz grubsi, aż strach pomyśleć, jak przytyją kiedy zaczną obracać skupowanymi od górników akcjami JSW.

Pokaż wszystkie opinie (14)