Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 listopada 2013

Miasto wyda prawie 5 mln zł na odśnieżanie dróg

Miasto wyda prawie 5 mln zł na odśnieżanie dróg
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W roku 2013 na utrzymanie zimowe dróg i chodników Urząd Miasta zabezpieczył w budżecie miasta 4 800 000 złotych. O odśnieżanie dróg zadba 10 zewnętrznych firm.

Do odśnieżenia w Jastrzębiu-Zdroju jest 460 km dróg. Całe miasto jest podzielone na 16 kwartałów. Odśnieżaniem jastrzębskich dróg zajmują się firmy, które wygrały zorganizowany dwa lata temu przetarg.

W trakcie zimy miasto wyda 1,2 mln zł na miesiąc, aby utrzymać chodniki i jezdnie we właściwym stanie. Firmy, które dbają o odśnieżanie, posiadają między innymi 18 solarko-piaskarek i 60 ciągników lub samochodów z pługami. 

- Utrzymaniu podlegają ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, deptaki, schody, przystanki komunikacji publicznej i tereny zielone w zależności od ogłoszonego stopnia zagrożenia zimowego. Obowiązują 4 stopnie zagrożenia zimowego(zz). W stopniach 1, 2 i 3 zagrożenia zimowego firmy muszą odśnieżać i posypywać teren, natomiast w stopniu 0 zz sprzątać - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość26.11.2013 15:51

popieram słowa szanownego Gościa. nic dodać, nic ująć

a26.11.2013 12:11

Podobno mamy ocieplenie klimatu, to pieniążków powinno zostać, wtedy na wiosnę może by tak OWN wyremontować, oj mogła by nam ta zima trochę pomóc.

Ines26.11.2013 9:14

Najbardziej odsniezonym rejonem w Jastrzębiu bedzie centrum miasta Bzie.

mieszkaniec26.11.2013 9:07

Na pszczyńskiej po nowym chodniku juz jeżdżą maszyny do czyszczenia nawet podczas deszczu. To jest normanie sabotaż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość25.11.2013 21:23

5 mln na odśnieżanie i tyle samo na naprawy zniszczonych prze traktory chodników. Swoi zawsze zarobią. Nie wierzcie tylko w skuteczne odśnieżanie, trudno odśnieżyć pół Jastrzębia jednym traktorem.

Jan25.11.2013 12:15

Ciekawe czy znowu po zimie będą chodniki porozwalane...