Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
25 listopada 2013

Miasto wyda prawie 5 mln zł na odśnieżanie dróg

Miasto wyda prawie 5 mln zł na odśnieżanie dróg
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W roku 2013 na utrzymanie zimowe dróg i chodników Urząd Miasta zabezpieczył w budżecie miasta 4 800 000 złotych. O odśnieżanie dróg zadba 10 zewnętrznych firm.

Do odśnieżenia w Jastrzębiu-Zdroju jest 460 km dróg. Całe miasto jest podzielone na 16 kwartałów. Odśnieżaniem jastrzębskich dróg zajmują się firmy, które wygrały zorganizowany dwa lata temu przetarg.

W trakcie zimy miasto wyda 1,2 mln zł na miesiąc, aby utrzymać chodniki i jezdnie we właściwym stanie. Firmy, które dbają o odśnieżanie, posiadają między innymi 18 solarko-piaskarek i 60 ciągników lub samochodów z pługami. 

- Utrzymaniu podlegają ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, deptaki, schody, przystanki komunikacji publicznej i tereny zielone w zależności od ogłoszonego stopnia zagrożenia zimowego. Obowiązują 4 stopnie zagrożenia zimowego(zz). W stopniach 1, 2 i 3 zagrożenia zimowego firmy muszą odśnieżać i posypywać teren, natomiast w stopniu 0 zz sprzątać - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę

Wyremontowano chodniki. Ulica Partyzantów jak nowa Wyremontowano chodniki. Ulica Partyzantów jak nowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość26.11.2013 15:51

popieram słowa szanownego Gościa. nic dodać, nic ująć

a26.11.2013 12:11

Podobno mamy ocieplenie klimatu, to pieniążków powinno zostać, wtedy na wiosnę może by tak OWN wyremontować, oj mogła by nam ta zima trochę pomóc.

Ines26.11.2013 9:14

Najbardziej odsniezonym rejonem w Jastrzębiu bedzie centrum miasta Bzie.

mieszkaniec26.11.2013 9:07

Na pszczyńskiej po nowym chodniku juz jeżdżą maszyny do czyszczenia nawet podczas deszczu. To jest normanie sabotaż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość25.11.2013 21:23

5 mln na odśnieżanie i tyle samo na naprawy zniszczonych prze traktory chodników. Swoi zawsze zarobią. Nie wierzcie tylko w skuteczne odśnieżanie, trudno odśnieżyć pół Jastrzębia jednym traktorem.

Jan25.11.2013 12:15

Ciekawe czy znowu po zimie będą chodniki porozwalane...