Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 listopada 2013

Związkowcy przedstawili projekt Układu Pracy

Związkowcy przedstawili projekt Układu Pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek 26 listopada, związkowcy z Jastrzębskie Spółki Węglowej przedstawili zarządowi spółki swoją wersję projektu Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Związkowy projekt powstał na podstawie tego przedstawionego przez zarząd 2,5 roku temu. Od zgłoszonego przez firmę różni się tym, że został uzupełniony o zapisy m.in. z Karty Górnika.

W marcu 2011 roku JSW przedstawiło związkom projekt nowego układu i regulaminu pracy, który miał obowiązywać we wszystkich zakładach spółki. Miał on zastąpić 8 regulaminów pracy, 7 układów zakładowych i 1 ponadzakładowy, które obowiązują do teraz. Projekt nie spodobał się jednak związkowcom. Późniejsze rozmowy nie doprowadziły do porozumienia w tej sprawie.

W nowym projekcie zgłoszonym przez związki ujęte zostały porozumienia m.in. w sprawie gwarancji zatrudnienia i stałości stosunku pracy oraz współpracy pracodawcy ze związkami zawodowymi. Projekt został wzbogacony również o niektóre zasady wynikające z ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz te dotyczące ustalania wzrostu płac w następnych latach.

- Projekt związkowy został także uzupełniony o obowiązujące przepisy kodeksowe dotyczące m.in. czasu pracy - powiedział rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW, Piotr Szereda, w rozmowie z nettg.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość01.12.2013 20:39

Związkowa wataha ma się dobrze!

ksg29.11.2013 22:26

JSW nie wprowadzi Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy bo obliczyli ze im się to nie opłaca.

Gość28.11.2013 19:29

na pewno nie na JO, jeśli temat byłby o ilości związków zawodowych to tutejsza redakcja na pewno by znowu opublikowała dokładną nazwę każdego z osobna

Ciekawski28.11.2013 10:44

Gdzie można zobaczyć ten projekt?