Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 listopada 2013

Bezdomni nie chcą pomocy? Akcja SM i OPS

Bezdomni nie chcą pomocy? Akcja SM i OPSNoclegownia dla bezdomnych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Funkcjonariusze Straży Miejskiej i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca pobytu bezdomnych. Namawiali znalezione osoby do korzystania z noclegowni.

W nocy z 26 na 27 listopada patrol Straży Miejskiej w towarzystwie pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolował miejsca, w których przebywać mogły osoby bezdomne. Przede wszystkim były to tereny ogródków działkowych, pustostanów, kanały ciepłownicze i piwnice. Akcja związana była ze zbliżającą się zimą i coraz gorszą pogodą.

- Każdą zastaną osobę rozpytano na okoliczność sytuacji życiowej i materialnej, a także została zaproponowana m.in. pomoc lekarska, czy pomoc w zorganizowaniu miejsca w noclegowniach. Żadna osoba niestety nie była zainteresowana przyjęciem jakiejkolwiek pomocy - informuje Straż Miejska.

Jak zapewniają funkcjonariusze, podobne akcje będą powtarzane.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
podpowiedź28.11.2013 11:44

Biedronka na Wroclawskiej...