Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
29 listopada 2013

Biblioteka umożliwi "czytanie" niewidomym

Biblioteka umożliwi "czytanie" niewidomym
fot. sxc.hu

Miejska Biblioteka Publiczna wypożycza osobom słabowidzącym i niewidomym urządzenie, które umożliwia odtwarzanie książek mówionych, czyli audiobooków.

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej trafił Czytak Plus. To urządzenie, które ma zapisane na karcie pamięci audiobooki. Umożliwia również odczytywanie plików tekstowych dzięki syntezatorowi mowy. Osoba niewidoma i słabowidząca może wypożyczyć Czytaka bezpłatnie na okres 60 dni w filii nr 2 mieszczącej się w Zdroju.

Zakup urządzenie był finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!