JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel wygrał z warszawskim AZS-em

Po zaciętym sobotnim spotkaniu, siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z AZS-em Politechniką Warszawską 3:2. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break, który jastrzębianie wygrali 18:16.

Mecz rozpoczną się od błędów AZS-u. Jastrzębianie zeszli na pierwszą przerwę z dwoma punktami przewagi. Przy stanie 11:7 trener gości poprosił o czas dla swojej drużyny. Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt, która trwała aż do końca seta. To jednak rywale Jastrzębskiego Węgla wygrali tę odsłonę (23:25).

Drugi set lepiej rozpoczęli goście. Gospodarze zdołali wyrównać i podobnie jak w poprzedniej odsłonie, gra toczyła się punkt za punkt. Seta zakończył atak Koleva. Warszawiacy mogli cieszyć się z wygranej w drugim secie.

Kolejna odsłona zaczęła się od równej gry obu drużyn. Dopiero atak Michała Kubiaka pozwolił jastrzębianom oddalić się kilka punktów od rywali. Po asie serwisowym Alana Pajenka było już 15:9 dla JW. Pomarańczowy wygrali 25:17 po błędzie Politechniki.

Na początku kolejnego seta to goście wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Lorenzo Bernardiego wyrównali dopiero przy wyniku 18:18. Warszawiacy mogli skończyć mecz przy stanie 23:24, ale jastrzębianie wybronili się. Po zaciętej końcówce, Jastrzębski Węgiel wygrał 29:27.

Tie-break nie zapowiadał się dla jastrzębian dobrze. Goście już na początku wypracowali sobie 3-punktową przewagę. Siatkarze z Jastrzębia zdołali odrobić straty jeszcze przed zmianą stron. Drużyny doprowadziły odo remisu 14:14, a chwilę później 16:16. Mecz zakończyli jastrzębianie, blokując atak AZS-u (18:16).

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 29:27, 18:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Popiwczak, Czarnowski

AZS Politechnika Warszawska: Pawliński, Nowak, Zatko, Kolev, Sacharewicz, Gontariu, Potera (libero) oraz Olenderek, Szalpuk, Adamajtis