Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 grudnia 2013

Na cmentarzu komunalnym powstanie 2,5 tys grobów

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Okrzei pojawi się miejsce na 2500 grobów. Umowa na rozbudowę nekropolii ma zostać podpisana w ciągu najbliższych kilku dni.

- Do tego oczywiście dochodzą miejsca pod budowę grobowców, kolumbaria do grzebania urn, również będą groby ziemne, które będą przygotowane do pochówków urnowych, także myślę, że w sumie będzie około 4 tysiące nowych miejsc pochówkowych. W pesymistycznej wersji ma to wystarczyć na około 10 lat, w wersji optymistycznej – znacznie więcej - powiedział w Radiu 90 Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Rozbudowa cmentarza jest konieczna. W Jastrzębiu odbywa się co roku okołu 600 - 650 pogrzebów. Z tego około 400 na cmentarzu przy ulicy Okrzei. - Z danych statystycznych wynika, że w 2030 roku w naszym mieście będzie zamieszkiwać około 70 tysięcy mieszkańców, natomiast pogrzebów będzie około 1000 - mówi Krakowski.

Według planów, pierwszy etap rozbudowy cmentarza ma zakończyć się w kwietniu 2014 roku. Prace mają kosztować około 500 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane

Tysiące zniczy na cmentarzach Tysiące zniczy na cmentarzach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Marek05.12.2013 8:42

Wreszcie jakaś inwestycja. Brawo Janecki

Gość05.12.2013 8:35

Muszą zwiększyć limit prędkości na alejkach, bo grabarz nie zdąży objechać swoich włości. Do tej pory wystarczało mu sto na godzinę.

Gość04.12.2013 20:38

no, grabarze to niezłe hieny, zwłaszcza ten jeden co się nazywa na K., dostaje kasę od zakładu pogrzebowego, ale nie zrobi nic dopóki nie dostanie drugi raz na boku.

mateusz04.12.2013 18:18

Bedzie wiecej miejsca tylko trzeba oddzielic miejsca pochowku urn od grobow ziemnych...bo teraz urna obok normalnego grobu ziemnego jest polowe mniejsza a miejsce zajmuje jak normalny grob!!!

Gość04.12.2013 15:26

Miasto kupi ziemię,a grabarz będzie handlował miejscami i grobowcami, ot taki jastrzębski układ.