Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
4 grudnia 2013

Na cmentarzu komunalnym powstanie 2,5 tys grobów

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Okrzei pojawi się miejsce na 2500 grobów. Umowa na rozbudowę nekropolii ma zostać podpisana w ciągu najbliższych kilku dni.

- Do tego oczywiście dochodzą miejsca pod budowę grobowców, kolumbaria do grzebania urn, również będą groby ziemne, które będą przygotowane do pochówków urnowych, także myślę, że w sumie będzie około 4 tysiące nowych miejsc pochówkowych. W pesymistycznej wersji ma to wystarczyć na około 10 lat, w wersji optymistycznej – znacznie więcej - powiedział w Radiu 90 Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Rozbudowa cmentarza jest konieczna. W Jastrzębiu odbywa się co roku okołu 600 - 650 pogrzebów. Z tego około 400 na cmentarzu przy ulicy Okrzei. - Z danych statystycznych wynika, że w 2030 roku w naszym mieście będzie zamieszkiwać około 70 tysięcy mieszkańców, natomiast pogrzebów będzie około 1000 - mówi Krakowski.

Według planów, pierwszy etap rozbudowy cmentarza ma zakończyć się w kwietniu 2014 roku. Prace mają kosztować około 500 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące zniczy na cmentarzach Tysiące zniczy na cmentarzach

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Marek05.12.2013 8:42

Wreszcie jakaś inwestycja. Brawo Janecki

Gość05.12.2013 8:35

Muszą zwiększyć limit prędkości na alejkach, bo grabarz nie zdąży objechać swoich włości. Do tej pory wystarczało mu sto na godzinę.

Gość04.12.2013 20:38

no, grabarze to niezłe hieny, zwłaszcza ten jeden co się nazywa na K., dostaje kasę od zakładu pogrzebowego, ale nie zrobi nic dopóki nie dostanie drugi raz na boku.

mateusz04.12.2013 18:18

Bedzie wiecej miejsca tylko trzeba oddzielic miejsca pochowku urn od grobow ziemnych...bo teraz urna obok normalnego grobu ziemnego jest polowe mniejsza a miejsce zajmuje jak normalny grob!!!

Gość04.12.2013 15:26

Miasto kupi ziemię,a grabarz będzie handlował miejscami i grobowcami, ot taki jastrzębski układ.