Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 grudnia 2013

Przebadano źródełka. Dwa z nich w złym stanie

Przebadano źródełka. Dwa z nich w złym stanie
fot. sxc.hu

Pod koniec listopada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pobrał próbki wody ze źródeł, które znajdują się na terenie naszego miasta. Po przebadaniu okazało się, że woda z dwóch źródeł, nie nadaje się do spożycia.

Woda lokalizowana w źródłach na ulicy Podhalańskiej i Młyńskiej spełnia wymagania stawiane wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Takich norm nie spełniają źródełka przy ulicy Cieszyńskiej i Północnej. W obu z nich, woda ma za niski odczyn, a także ponadnormatywną zawartość manganu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ? Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
myślniki i przecinki12.12.2013 16:43

Mam już trochę latek i pamiętam, ze za łebka to tych źródełek było pełno, w lesie obok targu stały nawet takie grzybki - muchomorki z kranikami, na nich było napisane: "woda źródlana, korzystaj z wody źródlanej". Nie ma ani muchomorków ani źródełek, wszystkie kopalnie skasowały.