Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
13 grudnia 2013

Meczów w tym roku już nie będzie. Lockout

Meczów w tym roku już nie będzie. Lockout
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W tym roku nie odbędą się już żadne mecze z udziałem hokeistów z Jastrzębia. W środę kluby Polskiej Hokej Ligi, ogłosiły decyzję o lockoutcie, czyli zawieszeniu rozgrywek.

Wszystko zaczęło się już na początku sezonu, kiedy konflikt między prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Piotrem Hałasikiem, a klubami zaczął narastać. Prezes obiecał pozyskać sponsora dla polskiego hokeja, ale tego, do tej pory nie ma. To przełożyło się na złą sytuację finansową PZHL-u.

35 klubów i okręgów, w tym JKH GKS Jastrzębie ogłosiło przerwanie rozgrywek do momentu zwołania zebrania zarządu związku, na którym miałyby zostać wybrane nowe władze.

- Konflikt na linii PZHL - Kluby na pewno nie służy i tak upadającej w naszym kraju dyscyplinie. W moim odczuciu winę za obecny bałagan ponoszą jednak przede wszystkim władze Związku, które być może chcą dla dyscypliny jak najlepiej, ale efekty ich działań są w wielu przypadkach odmienne - powiedział dla portalu hokej.net, Stanisław Snopek, znawca tej dyscypliny i komentator telewizyjny.

JKH GKS Jastrzębie nie rozegra również piątkowego meczu z HC GKS Katowicami. Na początku mówiło się, o tym, że jego nierozegranie może owocować przyznaniem walkowera drużynie z Katowic, ale jak informuje klub, negatywnych konsekwencji być nie powinno, choć o tym decydować będzie PZHL.

Informacje ważna dla kibiców to to, że mecze, które miały być rozegrane w grudniu, odbędą się, ale w innym terminie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
kibic16.12.2013 15:50

A skąd wytrzasnąłeś te 96tys mieszkańców? Chyba ze starego rocznika statystycznego!

francuz14.12.2013 18:52

A kto wam kazał glosowac na PO? Teraz nie płaczcie ze macie zle tylko sie cieszcie ze jestesmy zieloną ponoc wyspą ktora jest grzana przez wszechwiedzące "słońce peru" hehehehehehhehehe

kerit14.12.2013 18:49

hehe Czeska ekstraklasa to tak jak liga mistrzów dla kopaczy jezeli chodzi o kluby

only14.12.2013 14:06

no tak, ale do czeskiej ekstraklasy nigdy by nie awansowali... Gralibyśmy w 2. albo w 3. lidze czeskiej.

fafik14.12.2013 0:59

Trzeba zastanowić sie czy nie wystartować od nowego sezonu w czeskiej okregówce bo PLH to dno i kilo mułu co p. na to prezesie?
A sezon sie skończy chyba w maju jak tak dalej pójdzie :)

biały13.12.2013 23:47

Lepiej zlikwidować niż inwestować wkrótce będzie więcej policji na drodze niż obywateli a miasto nie może być sponsorem POrażka !!

Gość do buddy13.12.2013 20:24

a czemu za miedzą, czyli w Czechach jeżdzą pociągi co godzinę z takiego n.p. Czeskiego Cieszyna do Frydka, a Frydek ma 60 000 mieszkańców, a Czeski Cieszyn 25 000, a po drodze same wiochy, a z Jastrzębia, które ma 96 tysięcy żaden pociąg nie jedzie? A no, bo Czeska Republika to normalny kraj.

Pokaż wszystkie opinie (16)