Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 grudnia 2013

Konfrontacje artystyczne w Epicentrum

Konfrontacje artystyczne w EpicentrumZobacz więcej zdjęć
fot. Ania Gniady / jastrzebieonline.pl

W piątek, 13 grudnia, w Galerii Epicentrum w Jastrzębiu odbył się wernisaż wystawy pokonfrontacyjnej XII Międzynarodowych Konfrontacji Artystycznych im. Andrzeja Resa. 

Wernisaż rozpoczął się od piosenki Heleny Vondráčkovej "Malovaný džbánku", w wykonaniu Pauliny Goranow uczennicy pierwszej klasy liceum Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Był to ukłon w stronę czeskich przyjaciół, którzy uczestniczyli w międzynarodowej konfrontacji artystycznej.

- Tegoroczne konfrontacje miały w tytule 50 do setki, i są ostatnią imprezą związaną ze sztuką w tym roku, w roku 50-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój - podkreśliła Katarzyna Parylak.

Na wystawie można oglądać prace 12 artystów, z Czech, Słowacji oraz z Polski,  którzy w tym roku uczestniczyli w warsztatach. Ukazują one miejsca znane z miasta w zupełnie innej perspektywie. Organizatorzy podkreślili, że prace powinny zawisnąć w Jastrzębskich urzędach. 

Jadwiga Res, podziękowała wszystkim artystom za udział w konfrontacjach i życzyła wytrwałości, dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

Wystawę prac można oglądać w Galerii Epicentrum do 14 stycznia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!