Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
19 grudnia 2013

Dwie nowe siłownie pod chmurką już działają

Dwie nowe siłownie pod chmurką już działają
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

Gotowe są już dwie siłownie na świeżym powietrzu - na ulicy Poznańskiej i osiedlu 1000-lecia. Łączy koszt ich budowy to 193 tysiące złotych.

Na obu siłowniach ustawiono osiem urządzeń, m.in. orbitrek, wioślarz, prasę nożna czy wyciąg górny. Oprócz tego ustawiono śmietniki i ławki, a także posadzono drzewka.

To kolejne siłownie po tych, które znajdują się przy ulicy Turystycznej, Katowickiej i Wielkopolskiej. Teraz jastrzębianie mogą korzystać z pięciu siłowni na świeżym powietrzu.

- Kiedyś były tylko place zabaw dla dzieci, dziś modne są inne formy aktywności i te siłownie są odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Jeżeli wśród mieszkańców będą one cieszyć się dalszym zainteresowaniem, to będziemy starać się, aby powstały jeszcze w innych miejscach - mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Łącznie, siłownie oraz elementy małej architektury kosztowało ponad 193 tysiące złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia

Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia Byli bliscy śmierci. Jest akt oskarżenia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
ja23.12.2013 14:46

marnowanie pieniędzy

Mieszkaniec22.12.2013 21:11

Te maszynki nie są do ćwiczenia dla osiłków. To są maszynki dla rekreacji. Poruszania się po pracy zamiast siedzieć z pilotem przed telewizorem. Jeśli ktoś chce pakować, to musi sobie zdawać sprawę, że prócz ciężkich ćwiczeń musi wspomagać swój organizm chemią, która z pewnością nie leczy. Nie dotykajcie tych urządzeń bo są drogie (nie wiadomo dlaczego) a wam nic nie dadzą.

RoxyRoach21.12.2013 21:40

"Szóstka" by się z takiej siłowni ucieszyła... Pierwsza bym tam siedziała dzień w dzień! :) Na codzienne dochodzenie na inne osiedla niestety czasu brak... :( No i oczywiście pozdrawiam wszystkich malkontentów, których żadna inicjatywa nie cieszy.

qwerty20.12.2013 15:02

Nie przy Poznańskiej, tylko przy Wrocławskiej. :-)

rajski19.12.2013 22:37

Ja sie pytam po co to?!

HaloBalon19.12.2013 21:42

Wywalona kasa na kolorowe żelastwo, na którym nikt nie ćwiczy.

NapierdalamBica19.12.2013 16:19

łączny koszt budowy 193 tysiące złotych? I za co :O Za te 5 maszynek na których nie da się praktycznie ćwiczyć?

Pokaż wszystkie opinie (11)