Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 grudnia 2013

Budżet 2014 uchwalony. Nie wszyscy byli za

  • Budżet 2014 uchwalony. Nie wszyscy byli za
  • Budżet 2014 uchwalony. Nie wszyscy byli za
  • Budżet 2014 uchwalony. Nie wszyscy byli za
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek 19 grudnia, Rada Miasta uchwalił budżet na rok 2014. Wszystkie kluby oprócz Platformy Obywatelskiej poparły projekt.

Przyszłorczny budżet zaplanowany został na ponad 393 mln złotych. Na wydatki bieżące, czyli utrzymanie jednostek organizacyjnych, czystość, utrzymanie zimowe miasto wyda ponad 311,5 mln zł.

Dochody planowane są na ponad 357 mln złotych. Najwięcej pieniędzy miasto otrzyma z subwencji (95,9 mln zł) oraz PIT (90,50 mln zł). W kolejnym roku deficyt budżetowy wyniesie 35, 9 mln zł, który pokryty zostanie w większej części z nadwyżki finansowej z ostatnich lat. Zadłużenie miasta pod koniec roku 2014, powinno wynieść 2,6 mln zł.

Wspólnota Samorządowa, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiedzieli się za takim projektem budżetu. Innego zdania byli radni Platformy Obywatelskiej. Jak powiedział Roman Foksowicz, to, że zadania na kolejny rok zostały wpisane, nie znaczy, że zostaną zrealizowane. Jako przykład podał przeciągający się remont OWN-u czy Pałacu Ślubów w Parku Zdrojowym. - Zbliżają się wybory, więc trzeba coś obiecać - mówił Roman Foksowicz.

Przedstawiciele innych klubów, jednogłośnie stwierdzili, że budżet jest dobrze zaprojektowany na czasy kryzysu.

- Mamy świadomość, że chcielibyśmy więcej. Bo mieszkańcy zgłaszają problem,ale my musimy dopasować się do możliwości finansowych - mówił prezydent miasta, Marian Janecki.

Na Sesję Rady Miasta przyszli również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej. Przynieśli ze sobą transparent „Słońce świeci, ptaszek śpiewa, a strażnicy dalej nie ma”. Dotyczy to przeciągającej się od kilku lat budowy budynku OSP na ulicy Pszczyńskiej. W 2014 roku na prace z tym związane zabezpieczono 3,9 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
strażakSam02.03.2014 22:43

Czas obietnic się zbliża:)
http://demotywatory.pl/4297342/Nareszcie-nowa-straznica-w-Jastrzebiu-Zdroju 

Prawdomowny29.12.2013 17:47

'Zadłużenie miasta pod koniec roku 2014, powinno wynieść 2,6 mln zł.' - szkoda, ze nie kazdy moze sobie tak budzet planowac. Za wynik na minusie politykierzy powinni z miejsca trafiac do kamieniolomow lub na budowe drog.. Pozdrawiam.

Gość28.12.2013 12:37

OSP to przeżytek szkoda kasy na takie inwestycje niech te dziadki się lepiej zrelaksują w Kauflandzie czy Lidlu z gazetką promocyjną w ręku.....

anrzej27.12.2013 20:11

Przedstawiciele innych klubów, jednogłośnie stwierdzili, że budżet jest dobrze zaprojektowany na czasy kryzysu - to chyba jakaś kpina bo kryzys już dawno jest za nami więc przestańcie pieprzyć głupoty

Mieszkaniec22.12.2013 21:06

W najbliższych wyborach przepadną ci, którzy dziś popierają taki budżet. Mimo sporych dochodów znów zabraknie na najważniejsze. Za to takie bzdury jak np. przeniesie stadionu będzie suto zapłacone.

kuc22.12.2013 12:09

Tak, tak są ludzie którzy działają. Działają że ho ho! żyje się że ho ho

Durrr Dwan22.12.2013 0:02

Tak jest, są ludzie, którzy działąją i są kuce zaczytane w korwinizmach. Dlaczego Was nie ma w Radzie? To pewnie niewidzialna ręka rynku Was blokuje.

Pokaż wszystkie opinie (20)