Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
23 grudnia 2013

Wydano książkę o historii Jastrzębia-Zdroju

Wydano książkę o historii Jastrzębia-ZdrojuZobacz więcej zdjęć
fot. Ania Gniady / jastrzebieonline.pl

20 grudnia odbyło się spotkanie z Krzysztofem Kucią i Urszulą Marcinowską, połączone z promocją książki o naszym mieście. Publikacja nosi tytuł "Jastrzębie-Zdrój 1963-2013. Zarys historii młodego miasta".

W miniony piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorami książki o Jastrzębiu. Rozmowę z Krzysztofem Kucią i Urszulą Marcinowską przeprowadził doktor Tadeusz Kania.

Książka opisuje historię gospodarczą, demograficzną i topologiczną miasta. Porusza takie tematy jak obraz socjologiczny Jastrzębia-Zdroju. W publikacji można znaleźć niepublikowane dotąd zdjęcia i fakty.

- Na 225 stronach jakaś próba kwintesencji najważniejszych moim zdaniem wydarzeń, które ukształtowały te 50 lat miasta - powiedział Krzysztof Kucia.

Choć pomysł na książkę zrodził się 4 lata temu, okazją do jej wydania było obchodzona w tym roku rocznica 50-lecia miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
23/2404.01.2014 21:44

Mimo, że Kłótnie hanyso-gorolskie są tutaj tak bardzo na miejscu oraz jakże dojrzałe, pozostawmy je 'odważnym' internautom... książka robi wrażenie, fantastycznie, że pojawił się taki pomysł. Gratuluję autorom!

do Polak patriota25.12.2013 12:54

panoszysz to się ty i inni gorole gdyby nie śląsk to pewnie byś dziś krowy doił gdzieś w jakiejś pipidówie na końcu świata. Zapytaj się swoich rodziców jak tu przyjechali gdy miasto się jeszcze budowało że gdyby nie hanysi to by mieszkali pod gołym niebem. Ale nie będę się wiecej wdawał w polemike z takimi ludźmi jak ty którzy nie maja albo nie pamiętają swojej tożsamości narodowej. P.S. twoje miasto ? To miasto zawsze leżało i leżeć będzie na śląsku więc nie odzywaj się więcej imigrancie komuny że to twoje miasto bo jesteś tu gościem, rozumiesz tylko gościem ale może tam skąd pochodzisz to nie uczyli cię że służba się nie odzywa bez pytania :)

Marian Jarosz24.12.2013 11:19

Gratulacje dla autorów Urszuli i Krzysztofa .Każda publikacja o naszym mieście jest ważna.Jest ważna dla tych, którzy się tu urodzili i uważają Jastrzębie-Zdrój za swoje miasto i jest też ważna dla tych, którzy tu kiedyś przyjechali, zamieszkali i byłoby dobrze aby też było to dla nich "swoje-nasze" miasto.

196224.12.2013 9:28

Twoja miasto jest tam gdzie twoje korzenie. Tata już wrócił?

Polak patriota24.12.2013 6:13

Nie jest dobrze. Hanysom ktoś założył internet i nie dość, że się panoszą po moim mieście, to jeszcze próbują coś działać w przestrzeni wirtualnej.

196223.12.2013 21:49

prawdziwa historia miasta zaczęła się dopiero w momencie tzw. gorolizacji, czyli napływu wieśniaków z całej Polski.

fff23.12.2013 19:32

gdzie i za ile można nabyć książkę ?

Pokaż wszystkie opinie (9)