Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
31 grudnia 2013

Co czytali jastrzębianie w 2013 roku?

Co czytali jastrzębianie w 2013 roku?

Rok 2013 obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, nie zawsze były one pozytywne. Przygotowaliśmy zestawienie informacji, które najczęściej czytali nasi internauci.

Rodzinna tragedia w Ruptawie

W maju doszło do tragedii rodzinnej. W pożarze domu jednorodzinnego w Ruptawie, zginęły dwie osoby. Pozostałe trzy trafiły do szpitala z objawami zaczadzenia. Po kilku dniach zmarły. Przeżył 17-letni syn oraz ojciec, którego w czasie pożaru nie było w domu.

Ucieczka dwóch 13-latek

Pod koniec marca 2013 roku, jastrzębska policja prowadziła akcję poszukiwawczą dwóch 13-latek z Jastrzębia. Okazało się, że dziewczyny znalazły się całe i zdrowe w Bydgoszczy.

Jastrzębie w Google Street View

Jedną z najczęściej czytanych informacji była wiadomość o tym, że nasze miasto można oglądać w usłudze Google Street View. Jastrzębianie przemierzali wirtualne trasy w poszukiwaniu znanych im miejsc, niektórzy nawet rozpoznali się na fotografiach.

Śmiertelny wypadek w galerii handlowej

Głośną informacją była śmierć 56-letniego mężczyzny, który w sierpniu 2013 wypadł ze schodów w Galerii Jastrzębie. Mężczyzna spadł z najwyższej kondygnacji budynku na najniższy poziom. Poniósł śmierć na miejscu.

Śmiertelne potrącenie 17-latki

Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy była śmierć 17-latki. Dziewczyna została potrącona pod koniec listopada na ulicy Libowiec. Sprawca uciekł. Internauci włączyli się do poszukiwań, udostępniając wpisy na portalach społecznościowych. Dzięki reakcji anonimowego mężczyzny, po kilku dniach sprawca został zatrzymany. 35-letni rybniczanin tłumaczył, że myślał, że zderzył się z sarną.

Autokar z Jastrzębia spadł z wiaduktu

W kwietniu tego roku autokar firmy przewozowej z Jastrzębia spadł z wiaduktu w belgijskim Oelegem. Zginęło 5 osób, w tym kierowca autokaru, mieszkaniec Jastrzębia. Poszkodowanych zostało 29 innych osób.

Przeniesienie Stadionu Miejskiego

Propozycja przeniesienia Stadionu Miejskiego na ulicę Kościelną padła na początku listopada. Jej pomysłodawcą był poseł Grzegorz Matusiak. Zapis o przeniesieniu trafił do strategii miasta na kolejne lata. Pomysł ten jednak spotkał się z dużą falą krytyki mieszkańców.

Miejsca których nie ma w Jastrzębiu

Jastrzębianie chętnie czytali informację o fanpage’u, który powstał na Facebooku - „Miejsca w Jastrzębiu, o których nie miałeś pojęcia, że są, bo ich nie ma”. Na zdjęciach można zobaczyć takie rzeczy jak rynek w Jastrzębiu, nowoczesną stację kolejową, krzywą wieżę czy Stadion Narodowy w miejscu Stadionu Miejskiego.

Wicemistrzostwo Polski JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie w marcu 2013 sięgnął po srebrny medal Polskiej Ligi Hokeja. Ostatnie mecze z Comarch Cracovią były emocjonujące. Jastrzębianie przegrywali w rywalizacji 1:3, ale zdołali wyjść na prostą. W ostatnim meczu niestety to drużyna z Krakowa była lepsza.

50 lat Jastrzębia

W tym roku nasze miasto obchodziło 50-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w Jastrzębiu odbywały liczne imprezy z tym związane. Najbardziej huczną z nich były Dni Jastrzębia. Na scenie wystąpili Strachy na Lachy, Perfect, Alphaville, Kamil Bednarek, Oceana, Maciej Maleńczuk i Kabaret Skeczów Męczących.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Witamy w 2013. Szczęśliwego Nowego Roku! Witamy w 2013. Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
K.J.13.01.2014 12:59

Czy coś mądrzejszego mógłby wymyślić jarkaczowy moduł do wciskania odpowiednich przycisków, zdalnie sterowany głosowo? Proponuję mu także przenieść wgłąb Bzia ten słynny na cały kraj i widoczny z kosmosu blok przy Ul. Północnej.

Oburzony mieszkaniec03.01.2014 21:22

Beznadziejnie głupi i kosztowny pomysł przeniesienia stadiony zaproponowany przez Matusiaka jest jego prywatnym interesem, który mimo krytyki mieszkańców został przyjęty przez UM. Czy to nie jest skandal ?

Gość31.12.2013 16:53

z tego co wiem to kierowca autobusu, który zginął w Belgii nie był mieszkańcem Jastrzębia tylko Żor...

czytelnik31.12.2013 13:58

JastrzebieOnline to bardzo ciekawy portal. Szkoda tylko, że newsy są bardzo krótkie, brakuje też wywiadów z ciekawymi osobami i mało materiałów filmowych. Wszystkiego dobrego w 2014 ;)

hahaha31.12.2013 13:43

Janecki? gdzie sie bawimy?... Na rynku :)

rmx31.12.2013 11:51

Ciekawe co przyniesie następny rok. Oby był lepszy niż ten, który się kończy. Szczęśliwego Nowego Roku i udanej zabawy Sylwestrowej!