Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
31 grudnia 2013

Ostrożnie z fajerwerkami. Policja ostrzega

Ostrożnie z fajerwerkami. Policja ostrzegaFajerwerki nad Jastrzębiem, 2012/2013
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policja, jak co roku, apeluje do mieszkańców miasta o rozwagę i ostrożność w obchodzeniu się z wyrobami pirotechnicznymi. Szampańska zabawa i alkohol mogą zakłócić przebieg tego dnia. W poprzednim roku, strażacy musieli kilka razy gasić pożary spowodowane przez sylwestrowe fajerwerki.

Przed użyciem fajerwerków powinniśmy się zapoznać z instrukcją obsługi, która według prawa musi być w języku polskim. Policja ostrzega przed kupowaniem wyrobów niewiadomego pochodzenia. Osoby sprzedające wyroby pirotechniczne muszą pamiętać, że sprzedawanie ich nieletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną - apeluje policja. 

Należy pamiętać, aby nie podchodzić i nie dotykać petard, które nie wybuchły. Rodzice i opiekunowie nie powinni dopuszczać dzieci do obchodzenia się z fajerwerkami.

W poprzednim roku, w Sylwestra i Nowy Rok, przez nieumiejętne obchodzenie się z fajerwerkami, zapalił się balkon w jednym z bloku przy ulicy Kusocińskiego. Na tej samej ulicy paliły się dwa drzewka. Poza stratami materialnymi, nikt w naszym mieście nie ucierpiał.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sylwester pod Gwiazdami - impreza na całego Sylwester pod Gwiazdami - impreza na całego

Nowy Rok przywitał w więziennej celi Nowy Rok przywitał w więziennej celi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
??01.01.2014 0:17

przesada to jest, coraz głośniejsze, coraz niebezpieczniejsze badziewie, a łebole bawią się tym już cały rok. Potrzeba to ograniczyć. Zamiast tropić nielegalnie handlujące pietruszką babcie i dzieciaków z nielegalnym, suszonym liściem w kieszeni to potrzeba ograniczeń tego badziewia, tym bardziej, że zarabia na tym Biedronka i chińscy producenci tylko.

Siy31.12.2013 16:16

Chcącemu nie dzieje się krzywda, a jak ktoś jest idiotą to niech się spali razem z tą fajerwerkom i spokój.