Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 stycznia 2014

Pięć klubów sportowych otrzyma dotacje

Pięć klubów sportowych otrzyma dotacje
fot. jastrzebieonline.pl

Cztery kluby piłkarskie i klub hokejowy otrzymają dotacje na projekty związane z rozwojem sportu w naszym mieście. Łączna pula pieniędzy to prawie 500 tysięcy złotych.

Największą dotację otrzyma JKH GKS Jastrzębie. 180 000 złotych przeznaczone zostanie na zadanie "Udział JKH w rozgrywkach ligowych, pucharowych i towarzyskich". Aby zrealizować projekt, JKH dopłaci jeszcze ze swojej kasy ponad 70 000 złotych.

Trochę mniej bo 179 000 złotych otrzyma GKS 1962 Jastrzębie, na "budowę silnego klubu piłkarskiego w Jastrzębiu-Zdroju". 61 800 złotych trafi do klubu piłkarskiego z Ruptawy. LKS Granica Ruptawa przeznaczy pieniądze na podnoszenie kwalifikacji sportowych przez zawodników oraz udział drużyn w rozgrywkach mistrzowskich. Zryw Bzie otrzyma wsparcie w wysokości 15 000 złotych na upowszechnianie i rozwijanie warunków uprawiania sportu. O tysiąc złotych mniej dostanie LKS Żar Szeroka, na "krzewienie kultury fizycznej wśród mężczyzn".

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej GKS Jastrzębie przegrywa z Katowicami na Harcerskiej

Druga porażka z JKH z Cracovią Druga porażka z JKH z Cracovią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
hejk06.01.2014 19:24

Takie coś jak to po lewej mogliby zrobić w Jastrzębiu, tam zaczynał Diethard, który wygrał TCS:
http://www.panoramio.com/photo/36457488 
Jakby się jakiś dzieciak wyróżniał to mógłby jeździć do Wisły.

hejk05.01.2014 19:42

Hokej w Polsce miałby sens jakby w każdym większym mieście było kryte lodowisko i klub. A tego nie ma, a nie ma, bo nie ma pieniędzy. Natomiast jak chodzi o kopaną to nie tylko w każdym mieście, ale nawet w każdej wsi jest boisko i klub i co? I wielkie G. Morał z tego taki - piłka do zaorania. I wcale nie jest to popularne, skoro te nowe, duże stadiony świecą pustkami w czasie meczów "ekstraklasy".

byly sportowiec05.01.2014 15:16

@Figo ty mówisz o osiągnięciach a nie tradycji...

Figo05.01.2014 15:07

A jakie to hokej ma tradycje?Masz na myśli to,że raz udało im się wygrać ze Związkiem Radzieckim,bo tamci hokeiści byli pod wpływem?A jakieś medale,coś takiego?Chociaż jeden...;)

byly sportowiec05.01.2014 14:34

A hokej nie ma tradycji? Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj na ten temat. To że jest mniej popularny to znaczy, że nie trzeba na niego kasy wykładac? W takim razie dajmy wszystko na piłkę i siatkę. Pasuje?

figo05.01.2014 14:19

Tylko,że piłka nożna w przeciwieństwie do hokeja ma tradycje i jest najpopularniejszym sportem w Polsce,ktoś musi tylko wreszcie za to się wziąść,za szkolenie młodzieży i cały system,w siatkówce też przez długie lata nie było sukcesów,ale ktoś się za to wziął,to znak,że można...

hejk05.01.2014 13:06

Hokej polski jest warty tyle samo co polska piłka nożna, to wiem, taka prawda. Dlatego lepiej by było gdyby miasto zamiast finansować kopaczy i hokej postawiło na te dyscypliny typu strzelanie, łucznictwo, zapasy, bo nie są drogie i można trenować ot tak. Szermierkę albo strzelanie każdy może trenować, nawet jak ma swoje lata. Piłka nożna to syf, korupcja i brak wyników, hokej to brak bazy i systemu, kilkanaście ledwo klubów w całej Polsce, kilkanaście krytych lodowisk - w Czechach kilkadziesiąt, to nie ma sensu, to też tylko głupkowata zabawa bez sensu.

Pokaż wszystkie opinie (22)