Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 stycznia 2014

740 tys. ton węgla ze zwałów trafiło na sprzedaż

740 tys. ton węgla ze zwałów trafiło na sprzedaż
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W 2013 roku Jastrzębska Spółka Węglowa sprzedała ponad 740 tysięcy ton węgla zalegającego na zwałach. Głownie był to węgiel koksowy, czyli ten, w którym spółka się specjalizuje.

W poprzednim roku spółka sprzedała największą ilość węgla od ponad 10 lat - ponad 14,3 mln ton węgla. To oznacza, że sprzedaż była większa niż produkcja, która wyniosła ponad 13,6 mln zł. Jednocześnie plan wydobycia na rok 2013 został przekroczony o 100 tysięcy ton.

Wyższa sprzedaż nie oznacza jednak wyższych dochodów. Po trzecim kwartale 2013, JSW zanotowała prawie 100 mln złotych strat.

- Skoncentrowaliśmy się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu produkcji, kontroli kosztów i sprzedaży produktów grupy, aby zminimalizować niekorzystny wpływ spadku cen na końcowy wynik firmy - mówi prezes JSW, Jarosław Zagórowski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Pan InformatorPan Informator17.01.2014 0:00

@Mieszkaniec, informacja o wyprawie dookoła świata była nie wczoraj, a prawie tydzień temu - http://jastrzebieonline.pl/news,5735,kuzyni-dalej-zbieraja-na-rejs-dookola-swiata.html 
Poza tym portal prowadzi jeden redaktor. Dlaczego sądzisz, że nie popiera jastrzębian?

Mieszkaniec16.01.2014 22:38

No dobra. Jeszcze wczoraj był link do zrzucenia się na wyprawę dookoła świata dwóch młodych jastrzębian. Co się stało z tym linkiem? To była jakaś komercyjna reklama? Coś z wami, pseudo redahtorami jest nie tak !!! Jesteście portalem Jastrzębskim a nie popieracie mieszkańców. DLACZEGO ???

Gość16.01.2014 20:38

dziwne bo PTE nie wszedzie wykonany :>

zdzisłaf16.01.2014 20:22

na zdjęciu kamień na zwałowisku, a nie węgiel do sprzedaży.

kuc16.01.2014 15:13

Przekraczają limity wydobycia i się dziwią że mało pieniędzy.