Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 stycznia 2014

Policjanci w SP 5 mówili o bezpieczeństwie w ferie

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie uczniów z policjantami. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych. Na pamiątkę spotkania, najmłodsi otrzymali od mundurowych odblaskowe elementy.

Dzieci i młodzież po raz ostatni poszły w piątek do szkół przed zimową przerwą. Policjanci spotkali się z nimi, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii. Na spotkanie przybyli nie tylko uczniowie z SP 5, ale i dwie grupy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 i 5.

Obecni w szkole policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego opowiedzieli na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas zabaw na śniegu. Przestrzegli dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi ze ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w nieodpowiednich do tego miejscach.

Stróże prawa zwrócili także uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych.

Z uwagi na to, że wiele dzieci ferie spędzi w domach, policjanci poruszyli również kwestie związane z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w miejscu zamieszkania.

Niespodzianką było przedstawienie na temat bezpiecznych ferii, jakie przygotowali dla funkcjonariuszy i pozostałych dzieci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Na zakończenie najmłodsi otrzymali odblaskowe elementy, które znacznie poprawią ich bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość19.01.2014 11:26

Co mają robić dzieci, kiedy nie mogą przejść chodnikiem, bo na nim zaparkowane są samochody? Jak skorzystać z przejścia dla pieszych na którym stoi zaparkowany samochód?

zdzisłaf17.01.2014 13:55

No proszę, tylko mówili, a mogli spałować, ludzka na nasza policja.

aaaaaaa17.01.2014 12:43

z przedszkola 18 również były dwie grupy ;)