Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
21 stycznia 2014

Średnie wynagrodzenie w JSW to 8136 zł

Średnie wynagrodzenie w JSW to 8136 zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej nadal zarabiają najlepiej w branży. Średnie wynagrodzenie w 2013 roku wyniosło 8136 złotych brutto.

Ponad dwukrotnie więcej od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (czyli 3837 zł) zarabiają średnio pracownicy JSW. Do miesięcznej pensji 8136 złotych brutto nie została wliczona specjalna nagroda pieniężna, jaką spółka wypłaciła pracownikom w lipcu tego roku, w związku z zyskiem firmy za 2012 rok.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, stan zatrudnienia na koniec 2013 roku wyniósł 22 164 osób.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
ghg10.02.2015 11:34

W JSW pracuje 26 tys ludzi jezeli ktos uwaza ze doliczenie pensji prezesa do 26 tys pensji pracownikow obiza ich pensje z 8 tys na 2.8 to musi byc idiota,a po drugie oni maa 8,2 rednio bez pensji prezesow!

mniódmalyna28.02.2014 11:31

Polecam tym co się tak sadzą oby czytali ze zrozumieniem. Średnie wynagrodzenie brutto, a nie średnie wynagrodzenie netto, czyli to co pracownicy dostają na rękę. Po drugie radzę zwrócić uwagę, że w przypadku tak zróżnicowanych stanowisk pracy nie można podawać średniego brutto, tylko policzyć średnią z netto na każdym stanowisku. Po trzecie, lepiej obsmarować górnika i innych pracowników kopalni niż walczyć o godne życie, prawda? Mamy prawo do godnego zycia, nie może być podziałów: Prezes 80 tys, a reszta po 2tys. 800 zł. Pozdro.

haha12.02.2014 0:00

Osoby, które nie rozumieją co to znaczy "średnio" i "brutto" powinny ładować się kilofem w łeb :) Co za fatalna grupa zawodowa. Szanuję Waszą ciężką pracę, ale pieniaczy, pyskaczy i wandalów wśród górników nie brakuje. O wszystko się wykłócacie hordami na forach, w stolicy i Bóg wie gdzie jeszcze... Wstyd.

yeti24.01.2014 18:17

Wg. mnie najfajniejsze jest to, że większość ludzi nie zazdrości płac górnikom, tylko wkurza ich to, że zawsze odzywają się górnicy, że oni wcale tyle nie zarabiają, że oni mają wypłatę na rękę tylko 3000-3500 zł. Ja zarabiam 2600 netto i nie wiem czy zjechałbym na dół, czy znalazłbym tyle odwagi, żeby zjeżdżać codziennie. Zarabiają sporo, acz wcale nie dużo, ale za dużo głupot gadają, nie rozumieją prostych praw ekonomi, mają kretyńskie uprawnienia emerytalne.

olo do smrodek głodek24.01.2014 14:43

te smrodek głodek aleś pojechał z pracownikami ZLM-u (biurowiec i magazyny)..........mają mniej niż adm. na kopalni i biurze zarządu.

do poszkodowany24.01.2014 12:04

Kolego policz pesję np z czerwca (żeby były podobne przeliczniki oczywiście) podziel przez liczbe dni za daną wypłatę i zrób dokładnie to samo z Grudniem a zobaczysz że kwota w przeliczeniu na 1 szychtę jest prawie identyczna to jest jede z kilku miesięcy w roku co ma mało dni roboczych. Robię na dole i od dawien dawna słysze te same nazekania. Fakt w styczniu jest mało ale to jest usprawiedliwione tym co piszę. A wiekszość tylko ferment sieje. Co do 8 koła za robotę to warszawiaki mają sporo wiecej i założe się że za swoją kase by się nawet w te brudne ciuch nie przebrali (nawet wyprane).
Pozdrawiam Brać Górniczą i wszystkich zazdrosnych.

luki24.01.2014 11:18

Rok w rok to samo raport ze stanu zarobków pracowników JSW .Może dołączmy do tego raportu zarobki prezesów wszystkich firm prywatnych w Jastrzębiu.Jeśli zarobki na poziomie 8500 zł kogoś szokują to chciał bym wspomnieć że jest to zaledwie 2000 euro .Więc tyle ile zarabia sprzątaczka na zachodzie.Wniosek jest prosty kto pracuje w tym kraju za głodowe pensje pracuje u złodzieja a za to winy nie ponoszą pracownicy JSW. kto pozwala na zatrudnianie pracowników na umowach śmieciowych,zarabianie pieniędzy na poziomie 900 zł,pozbawiania pracowników dni wolnych od pracy?Dzisiaj prywaciak szuka każdej luki żeby wyrżnąć państwo i pracownika a skutecznie pomagają im w tym koledzy z Wiejskiej w Warszawie.

Pokaż wszystkie opinie (50)