Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
22 stycznia 2014

Dlaczego wycięto drzewa przy skrzyżowaniu?

Dlaczego wycięto drzewa przy skrzyżowaniu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kilka drzew zostało wyciętych między Aleją Piłsudskiego a ulicą Katowicką. Okazało się, że zostały one zainfekowane przez jemiołę i zaczęły zamierać.

Kilka klonów srebrzystych zostało wyciętych jeszcze w poprzednim roku. Powodem było zainfekowanie drzew przez jemiołę. Kilka z nich zaczęło zamierać, co mogło powodować zagrożenie.

- Drzewa infekowały się jedno od drugiego. Wszystkie chore zostały wycięte. Chodzi o bezpieczeństwo ludzi, ponieważ drzewa te mogły spaść na samochody czy przechodzących ulicą pieszych - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym? Dwa kasztany jadalne zostaną wycięte w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Gość03.02.2014 22:59

Miasto wstępnie wyceniło wycięcie drzew w strefie centrum na kwotę 2,5 milona zł

Prognozy Opłata za usunięcie drzew w tz 'Strefie Centrum" to 2 500 000zł

Gość26.01.2014 0:24

Czekam od 2 lat na wycinkę 3 dębów (fi 30cm) miejskie w granicy zasłaniaja mi okno i śmiecą oczywiście nie wytną bo za mało miejsca na biedronkę.Car pozwala firmie WJK ciąć wszystko co się da na terenie miasta bo ma pofity z tego i posadkę na przyszłość - wyborów nie wygra to pewne.

Gość25.01.2014 22:08

W tz. strefie centrum powinno się powycinać krzaki i drzewa do 10lat na które nie trzeba zezwolenia, zrobiłby się z tego fajny park i nie zarastałby bardziej, jesli tam będzie się coś budowało to UM naliczy duże kwoty za wycięcie drzew które teraz można wyciąć za darmo

?25.01.2014 21:57

to skoro miasto decyduje, a nie firemka, to czemu koło mojego bloku powycinali zdrowe drzewa, nie miały jemioły itd, można jedynie tłumaczyć ich wycinkę, że światło "zabierały", a zostawili drzewo martwe, bez kory, stojące sobie już od kilku lat?
Ja obawiam się, ze iasto daje wolną rękę firemce - tnijcie co chcecie. Tak jak było w tym Chorzowie, no tylko, że tam to były na pewno grube łapówy pod stołem, no bo to poszło do tartaku nielegalnie 230 drzew.

mies25.01.2014 21:04

Ja bym w tym miejscu wybudował pomnik śp. L. Kaczyńskiemu

Gość25.01.2014 20:54

to miejsce jest przed oknami UM, ktoś coś wymyślił może któryś radny napisałby interpelacje na temat tego skweru

Gość25.01.2014 20:41

Miasto decyduje które drzewa wyciąć, jeśli firma dostaje zgodę na wycięcie 2 drzew a wycina 10 popełnia przestępstwo a tym zajmują się organy ścigania policja i prokuratura, tylko to trzeba zgłosić i udowodnić.

Drzewa usychały to trzeba wyciąc wiadomo, tylko jeśli ma być to skwer zadrzewiony to po wycięciu w to miejsce powinni posadzić młode zdrowe drzewka.

Pokaż wszystkie opinie (40)