Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
22 stycznia 2014

Dlaczego wycięto drzewa przy skrzyżowaniu?

Dlaczego wycięto drzewa przy skrzyżowaniu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kilka drzew zostało wyciętych między Aleją Piłsudskiego a ulicą Katowicką. Okazało się, że zostały one zainfekowane przez jemiołę i zaczęły zamierać.

Kilka klonów srebrzystych zostało wyciętych jeszcze w poprzednim roku. Powodem było zainfekowanie drzew przez jemiołę. Kilka z nich zaczęło zamierać, co mogło powodować zagrożenie.

- Drzewa infekowały się jedno od drugiego. Wszystkie chore zostały wycięte. Chodzi o bezpieczeństwo ludzi, ponieważ drzewa te mogły spaść na samochody czy przechodzących ulicą pieszych - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na niebezpieczne drzewa Uwaga na niebezpieczne drzewa

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Gość03.02.2014 22:59

Miasto wstępnie wyceniło wycięcie drzew w strefie centrum na kwotę 2,5 milona zł

Prognozy Opłata za usunięcie drzew w tz 'Strefie Centrum" to 2 500 000zł

Gość26.01.2014 0:24

Czekam od 2 lat na wycinkę 3 dębów (fi 30cm) miejskie w granicy zasłaniaja mi okno i śmiecą oczywiście nie wytną bo za mało miejsca na biedronkę.Car pozwala firmie WJK ciąć wszystko co się da na terenie miasta bo ma pofity z tego i posadkę na przyszłość - wyborów nie wygra to pewne.

Gość25.01.2014 22:08

W tz. strefie centrum powinno się powycinać krzaki i drzewa do 10lat na które nie trzeba zezwolenia, zrobiłby się z tego fajny park i nie zarastałby bardziej, jesli tam będzie się coś budowało to UM naliczy duże kwoty za wycięcie drzew które teraz można wyciąć za darmo

?25.01.2014 21:57

to skoro miasto decyduje, a nie firemka, to czemu koło mojego bloku powycinali zdrowe drzewa, nie miały jemioły itd, można jedynie tłumaczyć ich wycinkę, że światło "zabierały", a zostawili drzewo martwe, bez kory, stojące sobie już od kilku lat?
Ja obawiam się, ze iasto daje wolną rękę firemce - tnijcie co chcecie. Tak jak było w tym Chorzowie, no tylko, że tam to były na pewno grube łapówy pod stołem, no bo to poszło do tartaku nielegalnie 230 drzew.

mies25.01.2014 21:04

Ja bym w tym miejscu wybudował pomnik śp. L. Kaczyńskiemu

Gość25.01.2014 20:54

to miejsce jest przed oknami UM, ktoś coś wymyślił może któryś radny napisałby interpelacje na temat tego skweru

Gość25.01.2014 20:41

Miasto decyduje które drzewa wyciąć, jeśli firma dostaje zgodę na wycięcie 2 drzew a wycina 10 popełnia przestępstwo a tym zajmują się organy ścigania policja i prokuratura, tylko to trzeba zgłosić i udowodnić.

Drzewa usychały to trzeba wyciąc wiadomo, tylko jeśli ma być to skwer zadrzewiony to po wycięciu w to miejsce powinni posadzić młode zdrowe drzewka.

Pokaż wszystkie opinie (40)