Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
23 stycznia 2014

Chcieli ukraść metalowe elementy za 30 tys. złotych

Chcieli ukraść metalowe elementy za 30 tys. złotych
fot. Rafał Mączyński / JastrzebieOnline.pl

Jastrzębscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych elementów z terenu jednej z kopalń. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na prawie 30 000 złotych.

- Do zatrzymania sprawców przestępstwa przyczynił się mieszkaniec naszego miasta, który powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego o popełnionej na Osiedlu Przyjaźń kradzieży. Przybyli na miejsce policjanci już po krótkiej penetracji zauważyli zaparkowany na terenie jednej z posesji pojazd, którym według zgłaszającego mieli przemieszczać się sprawcy - informuje policja.

W samochodzie stróże prawa znaleźli skradzione z terenu kopalni elementy. Ich wartość oszacowano na blisko 30 000 złotych. W ręce mundurowych wpadł też jeden ze sprawców - 24-letni kierowca golfa.

- W wyniku podjętej pracy operacyjnej kryminalni zatrzymali także jego dwóch wspólników w wieku 41 i 29 lat. Wszyscy przyznali się do kradzieży, tłumacząc się głównie trudną sytuacją materialną - informuje jastrzębska komenda policji.

O idalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
mk26.01.2014 22:44

Zwolennikiem ideologii daj to jest każdy górnik...

mk26.01.2014 22:25

Cała Polska to przede wszystkim pracuje na wcześniejsze emerytury dla mundurowych, górników, na kościół i na KRUSowców, taka prawda.

mk26.01.2014 22:22

"Jak myślisz? Skąd biorą się te zasiłki? Wyjaśnię Ci: Na te zasiłki robią uczciwie pracujący ludzie, z których każdego miesiąca potrącona jest odpowiednia kwota przeznaczana później na ten cel. "

Kompletne bzdury opowiadasz. Pracujesz powieszmy 3 lata, płacisz składki na ZUS i podatki ci tracisz pracę. Co dostajesz? Zasiłek przez pół roku w kwocie 600, to jest o wiele mniej niż wpłaciłeś, rozumiesz o czym mówię pseudoliberale? Że państwo doi od ciebie, ale nie pomaga gdy jesteś w potrzebie. Może ci się też noga podwinąć i pójdziesz kraść, no bo co zrobisz?
Kasa to wycieka przede wszystkim na KRUS, kościół i emerytury dla uprzywilejowanych typu górnicy i mundurowi. Bo socjału NIE MA.

Gość24.01.2014 13:27

MK jest zwolennikiem ideologii DAJ.

Gość24.01.2014 12:29

@Artór: miło wiedzieć że są jeszcze normalni ludzie w tym socjalnym mieście :)

Artór24.01.2014 11:54

@mk: Skończ kolego te swoje socjalistyczne brednie, to właśnie przez ludzi o takiej mentalności w kraju jest nędza.

Jak myślisz? Skąd biorą się te zasiłki? Wyjaśnię Ci: Na te zasiłki robią uczciwie pracujący ludzie, z których każdego miesiąca potrącona jest odpowiednia kwota przeznaczana później na ten cel.

Efekt tego jest taki, że uczciwie pracujący człowiek nie jest w stanie utrzymać rodziny i musi oglądać każdą złotówkę dziesięć razy zanim ją wyda, a nieroby dostają zasiłki niewiele mniejsze od najniższej krajowej (a czasem nawet większe).

Więc po co taki nierób ma iść do pracy skoro nie robiąc nic może żyć na podobnym poziomie?

Zlikwidować zasiłki, ZUS, NFZ i podatek dochodowy, a uczciwym ludziom dać wreszczie godnie zarobić. Nierobów nam nie potrzeba.

Gość24.01.2014 8:47

Złodziej zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie.

Pokaż wszystkie opinie (8)