Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
29 stycznia 2014

Stadion Miejski nie zostanie zlikwidowany

Stadion Miejski nie zostanie zlikwidowany
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Marian Janecki zapewnił, że nie będą podejmowane żadne działania zmierzające do likwidacji Stadionu Miejskiego. To tylko pomysł, a nie plan.

W związku z nadal głośną sprawą niepewnej przyszłości Stadionu Miejskiego przy ulicy Harcerskiej, prezydent miasta Marian Janecki zdecydował się opublikować swoje stanowisko, w którym zapewnia, że stadion będzie funkcjonował.

- W związku z powtarzającymi się nieprawdziwymi pogłoskami dotyczącymi stadionu informuję, że nie będą podejmowane żadne działania zmierzające do likwidacji Stadionu Miejskiego - mówi prezydent.

Zapis przeniesienie stadionu na ulicę Kościelną znalazł się w Strategii Rozwoju Miasta, ale jak tłumaczy prezydent, jest to tylko informacja o tym, że aktualny stadion o tak dużej pojemności nie jest w pełni wykorzystywany przez drużynę grającą na piątym poziomie rozgrywkowym.

- Wydaje się, że stadion piłkarski na obrzeżach miasta, z dogodnym dojazdem i odpowiednią ilością parkingów byłby lepszym rozwiązaniem, i wyłącznie taka była idea zapisu. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to pomysł a nie konkretne zamierzenie inwestycyjne - tłumaczy Marian Janecki.

Prezydent podkreśla, że podobny zapis znalazł się 6 lat temu w Strategii Rozwoju Miasta i nie wywoływał wtedy takiego oburzenia. - Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie całe zamieszanie robione jest na użytek polityczny - mówi prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Marian Jarosz01.02.2014 10:03

Najistotniejszą stroną całej sprawy jest to, że jest głośno o autorze tego pomysłu

ptaszyn01.02.2014 4:55

Stadion miejski powinien być kryty z możliwością rozgrywania innych dyscyplin sportowych a może nawet przeniesienie w to miejsce areny siatkarskiej!Dla naszych kopaczy to wystarczą pobliskie gminne boiska.

Rumcajs31.01.2014 10:39

Ja złożę wniosek i wyślę pismo do firmy z Monachium, aby wybudowała tutaj fabrykę BMW :)

Szymek karierowicz31.01.2014 6:58

Klimczak i tak nie wejdziesz do rady miasta. Lepiej poszukaj pracy jak sp do euro nie wejdzie . Janusz może też poszuka czegoś żeby dorobić bo o radzie miasta może zapomnieć . Ludzie renciste Tarasiewicza w wyborach do nowej ocenili.

Gość31.01.2014 6:20

hahaha, a to ci żarcik, panowie prima aprilis sobie robią w UM...

a ja30.01.2014 22:26

A JA ZŁOŻE WNIOSEK DO STRATEGI ROZWOJU MIASTA O BUDOWĘ METRA .

??30.01.2014 20:27

To jest wstyd, ze najpierw ogłasza się strategię, głosuje, publikuje, a potem mówi, ze to jest tylko ot tak dla zabawy, że to tylko takie luźne pomysły... To ja mogę 100 innych pomysłów wymyślić, dopiszcie je do Strategii, co wam szkodzi? Dopiszcie tor do Formuły 1, przecież to i tak tylko pomysł, nie będzie realizowany, dopiszcie, przegłosujcie, potem niech prezydent oświadczy, ze to tylko tak dla hecy dopisaliśmy i przegłosowaliśmy, poddaliśmy konsultacjom społecznym i obwieściliśmy.

Pokaż wszystkie opinie (36)