Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
30 stycznia 2014

JSW wybuduje blok energetyczny w koksowni

JSW wybuduje blok energetyczny w koksowni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wybudować blok energetyczny w jednej ze swoich koksowni. Właśnie ogłoszony został przetarg na projekt i jego budowę.

Blok energetyczny na gaz koksowniczy ma zostać wybudowany w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "Victoria", spółce zależnej JSW. Jeden przetarg na budowę bloku w zakładach w Wałbrzychu już się odbył, ale został przesunięty w czasie, a później odroczony. Teraz spółka chce ukończyć blok najpóźniej do 30 września 2016 roku.

Aktualnie JSW przeprowadza jeszcze dwie inne inwestycje energetyczne. Pierwszą z nich jest budowa bloku fluidalnego w Elektrociepłowni Zofiówka. Prace mają zakończyć się do końca roku 2016. Natomiast do sierpnia 2014 roku ma zostać ukończony blok energetyczny na gaz koksowniczy w Koksowni Przyjaźń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
menel30.01.2014 15:28

JSW ostro inwestuje w energie i zmieni nazwę na JSE bo od węgla się już odchodzi