Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 stycznia 2014

JSW wybuduje blok energetyczny w koksowni

JSW wybuduje blok energetyczny w koksowni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wybudować blok energetyczny w jednej ze swoich koksowni. Właśnie ogłoszony został przetarg na projekt i jego budowę.

Blok energetyczny na gaz koksowniczy ma zostać wybudowany w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych "Victoria", spółce zależnej JSW. Jeden przetarg na budowę bloku w zakładach w Wałbrzychu już się odbył, ale został przesunięty w czasie, a później odroczony. Teraz spółka chce ukończyć blok najpóźniej do 30 września 2016 roku.

Aktualnie JSW przeprowadza jeszcze dwie inne inwestycje energetyczne. Pierwszą z nich jest budowa bloku fluidalnego w Elektrociepłowni Zofiówka. Prace mają zakończyć się do końca roku 2016. Natomiast do sierpnia 2014 roku ma zostać ukończony blok energetyczny na gaz koksowniczy w Koksowni Przyjaźń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
menel30.01.2014 15:28

JSW ostro inwestuje w energie i zmieni nazwę na JSE bo od węgla się już odchodzi