Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
31 stycznia 2014

Jastrzębianie jeżdżą bez pasów bezpieczeństwa

Jastrzębianie jeżdżą bez pasów bezpieczeństwa
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W czwartek 30 stycznia na terenie naszego miasta została przeprowadzona akcja "Pasy". Policjanci kontrolowali to, czy kierowcy jeżdżąc autem zapinają pasy bezpieczeństwa. Okazuje się, że większość skontrolowanych ich nie zapięła.

Podczas działań skontrolowano ponad 60 kierowców. Aż 42 osoby jechały bez pasów. Większość z nich została ukarana mandatami.

- Najważniejsze jest to, aby nie tylko kierowcy, ale i wszyscy pasażerowie zdali sobie sprawę, że podczas wypadku pasy mogą uratować życie - informuje policje.

Według badań, które przeprowadziła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że 50% śmiertelnych ofiar wypadków, mogłaby żyć gdyby miała zapięte pasy bezpieczeństwa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Karolina31.01.2014 19:40

A ja w trakcie jazdy samochodem lubię sobie wypić piwko, pomalować paznokcie, świateł nie muszę włączać bo i tak wszystko widzę. Ponadto sposobem na relaks za kółkiem jest makijaż i rozmowa przez telefon z przyjaciółką. A kiedy prowadzę rano do pracy, lubię na kierownicy przeczytać gazetę. Ale pasy zapinam.

Gość31.01.2014 12:48

Jastrzębianie jeżdżą bez włączonych świateł nawet w czasie opadów i we mgle. Nie lubią też używać kierunkowskazów, a paniusie wożą pieski na kolanach. Częstym widokiem jest kierowca wysiadający z samochodu kierowca z otwartym piwkiem, co sugeruje , że piją w trakcie jazdy.