Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
31 stycznia 2014

Zmiana rozkładu jazdy? Może pod koniec 2014

Zmiana rozkładu jazdy? Może pod koniec 2014
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas wczorajszej sesji rady miasta głośno dyskutowano o sytuacji MZK. Jak zapowiedział przewodniczący MZK, rozkład może zostać zmieniony najwcześniej pod koniec 2014 roku.

Od wielu lat mieszkańcy narzekają na połączenia autobusowe. Autobusy jeżdżą jeden za drugim, a na kolejny trzeba czekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Z rozkładu jazdy niezadowoleni są również radni, którzy niejednokrotnie zgłaszali swoje uwagi. Część z nich została uwzględniona.

Jak mówił, Piotr Włodarek (Wspólnota Samorządowa), rozkład jazdy nie był kompleksowo zmieniany przez około 15 lat i czas najwyższy, aby przystosować go do aktualnych wymagań mieszkańców. Radny zaproponował również, aby o zdanie spytać kierowców, bo to oni najlepiej orientują się, gdzie i kiedy najczęściej jeżdżą pasażerowie.

Wiceprezydent i jednocześnie przewodniczący MZK, Krzysztof Baradziej zapowiedział, że większe zmiany rozkładu jazdy wiążą się z kosztami. Są jednak możliwe i najprawdopodobniej stanie się to za rok, kiedy MZK wprowadzi e-bilet. Dzięki e-biletowi Międzygminny Związek Komunikacyjny, będzie mógł monitorować jakie linie są najczęściej użytkowe przez mieszkańców oraz w jakich godzinach. Wtedy też łatwiej będzie dostosować rozkład jazdy autobusów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

W piątek będzie mniej kursów autobusowych W piątek będzie mniej kursów autobusowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość02.02.2014 19:18

"Jastrzębianin" to chyba jakiś radny albo inny Baradziej pociskający ciemnotę.

Do Jastrzębianina02.02.2014 1:51

Nie gadaj głupot bo ja jeżdzę tym r-busem o tej godzinie i wsiadam pod UM i już ledwo co sie mieszczę stojąc przy drzwiach.R-bus jest dużo tańszy niż mzk to i ludzi więcej nim jeździ.

Jastrzębianin01.02.2014 20:51

Ja jeżdzę R-busem o 6,10 i do Rybnika jedzie 7 w porywach 12 osób, czyli niecała połowa busa. Wracam o 15.20 i jedynie ten kurs moze być w mojej ocenie opłacalny, gdyż po drodze wysiadają pasażerowie w Świerklanach. Do Jastrzębia dojeżdza znowu niecała połowa busa. Mam wrażenie, że wiekszość wypowiadajacych się tutaj to pieniacze, którzy jednocześnie domagają się lini kolejowej m.in. do Katowic.

Gość01.02.2014 19:22

MZK powinno uruchomić linię do Rybnika przez Świerklany, skoro są dotowani to niech coś robią dla ludzi. Albo wypad, rozwiązać z nimi umowy, podpisać z innymi firmami.

kuc01.02.2014 18:27

Wszyscy tak narzekają na r-busa a jednocześnie domagają się super linii do rybnika w super warunkach. To bierz jeden z drugim kredyt i zakładaj przewozy jak się to tak bardzo opłaca.

do ?01.02.2014 13:42

Sory, źle przeczytałem, zamiast jak "jest", ze niby jest dobrze, bo jest R-bus. Sorka, niemniej MZK to dziadostwo i busiki nam sprawy nie załatwią, Janeckiemu i Bardziejowi proponuję wycieczkę R-Busem w godzinach szczytu albo busem do Cieszyna rano. Ludzi się wozi jak bydło/

do ?01.02.2014 13:39

no to zapraszam cię do tego R-Busa rano - 20 miejsc siedzących, a ludzi dwa razy tyle, nie da się ruszyć ani ręką ani nogą. Co ty mi tu proponujesz? Firemkę, która najmniejszym kosztem chce zarobić jak najwięcej i wozi ludzi jak bydło? Dobrze, ze istnieje ta firemka, ale nie mów mi, ze to załatwia sprawę, że miasto nic już nie musi, że to normalne, ze 40 osób jedzie w 20. osobowym busiku!

Pokaż wszystkie opinie (22)