Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
31 stycznia 2014

Zmiana rozkładu jazdy? Może pod koniec 2014

Zmiana rozkładu jazdy? Może pod koniec 2014
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas wczorajszej sesji rady miasta głośno dyskutowano o sytuacji MZK. Jak zapowiedział przewodniczący MZK, rozkład może zostać zmieniony najwcześniej pod koniec 2014 roku.

Od wielu lat mieszkańcy narzekają na połączenia autobusowe. Autobusy jeżdżą jeden za drugim, a na kolejny trzeba czekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Z rozkładu jazdy niezadowoleni są również radni, którzy niejednokrotnie zgłaszali swoje uwagi. Część z nich została uwzględniona.

Jak mówił, Piotr Włodarek (Wspólnota Samorządowa), rozkład jazdy nie był kompleksowo zmieniany przez około 15 lat i czas najwyższy, aby przystosować go do aktualnych wymagań mieszkańców. Radny zaproponował również, aby o zdanie spytać kierowców, bo to oni najlepiej orientują się, gdzie i kiedy najczęściej jeżdżą pasażerowie.

Wiceprezydent i jednocześnie przewodniczący MZK, Krzysztof Baradziej zapowiedział, że większe zmiany rozkładu jazdy wiążą się z kosztami. Są jednak możliwe i najprawdopodobniej stanie się to za rok, kiedy MZK wprowadzi e-bilet. Dzięki e-biletowi Międzygminny Związek Komunikacyjny, będzie mógł monitorować jakie linie są najczęściej użytkowe przez mieszkańców oraz w jakich godzinach. Wtedy też łatwiej będzie dostosować rozkład jazdy autobusów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość02.02.2014 19:18

"Jastrzębianin" to chyba jakiś radny albo inny Baradziej pociskający ciemnotę.

Do Jastrzębianina02.02.2014 1:51

Nie gadaj głupot bo ja jeżdzę tym r-busem o tej godzinie i wsiadam pod UM i już ledwo co sie mieszczę stojąc przy drzwiach.R-bus jest dużo tańszy niż mzk to i ludzi więcej nim jeździ.

Jastrzębianin01.02.2014 20:51

Ja jeżdzę R-busem o 6,10 i do Rybnika jedzie 7 w porywach 12 osób, czyli niecała połowa busa. Wracam o 15.20 i jedynie ten kurs moze być w mojej ocenie opłacalny, gdyż po drodze wysiadają pasażerowie w Świerklanach. Do Jastrzębia dojeżdza znowu niecała połowa busa. Mam wrażenie, że wiekszość wypowiadajacych się tutaj to pieniacze, którzy jednocześnie domagają się lini kolejowej m.in. do Katowic.

Gość01.02.2014 19:22

MZK powinno uruchomić linię do Rybnika przez Świerklany, skoro są dotowani to niech coś robią dla ludzi. Albo wypad, rozwiązać z nimi umowy, podpisać z innymi firmami.

kuc01.02.2014 18:27

Wszyscy tak narzekają na r-busa a jednocześnie domagają się super linii do rybnika w super warunkach. To bierz jeden z drugim kredyt i zakładaj przewozy jak się to tak bardzo opłaca.

do ?01.02.2014 13:42

Sory, źle przeczytałem, zamiast jak "jest", ze niby jest dobrze, bo jest R-bus. Sorka, niemniej MZK to dziadostwo i busiki nam sprawy nie załatwią, Janeckiemu i Bardziejowi proponuję wycieczkę R-Busem w godzinach szczytu albo busem do Cieszyna rano. Ludzi się wozi jak bydło/

do ?01.02.2014 13:39

no to zapraszam cię do tego R-Busa rano - 20 miejsc siedzących, a ludzi dwa razy tyle, nie da się ruszyć ani ręką ani nogą. Co ty mi tu proponujesz? Firemkę, która najmniejszym kosztem chce zarobić jak najwięcej i wozi ludzi jak bydło? Dobrze, ze istnieje ta firemka, ale nie mów mi, ze to załatwia sprawę, że miasto nic już nie musi, że to normalne, ze 40 osób jedzie w 20. osobowym busiku!

Pokaż wszystkie opinie (22)