Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
5 lutego 2014

Wysokie stężenie tlenku węgla. Zaalarmowała czujka

W jednym z mieszkań na ulicy Opolskiej wykryto zbyt duże stężenie tlenku węgla. Na szczęście, zadziałała czujka, która wykryła go na czas.

Zdarzenie miało miejsce 4 lutego. Na miejsce pojawili się strażacy, którzy potwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. Wezwany również został mistrz kominiarski, który zalecił zamontowanie dodatkowego nawiewnika w oknie oraz usunięcie uszczelki w drzwiach. Po zbadaniu okazało się, że mieszkanie było zbyt szczelne.

- Co roku ginie na skutek zatrucia tlenkiem węgla ok. 100 osób. Kilka razy więcej trafia do szpitali z objawami podtrucia. Ich rekonwalescencja jest bardzo trudna, niejednokrotnie skutki zatrucia są nieodwracalne - informuje straż pożarna.

W 2013 roku w Jastrzębiu-Zdroju dwie osoby uległy śmiertelnemu zatruciu tlenkiem węgla.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
emeryt06.02.2014 15:37

warto mieć takie czujki w mieszkaniu bo naprawde ratują życie a kosztują wcale niedrogo