Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
7 lutego 2014

Ponad 3,5 mln zł na fontannę solankową

Ponad 3,5 mln zł na fontannę solankową

Powoli rozpoczyna się procedura związana z budową inhalatorium solankowego w Parku Zdrojowym. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przeznaczono na nią ponad 3,5 mln zł.

Fontanna solankowa ma się znajdować w Parku Zdrojowym i przypominać będzie obiekt, który znajdował się tutaj przed laty. Budynek będzie się składał z promenady i oszklonej części, która pełnić będzie funkcję inhalatorium solankowego. Po bokach znajdować się będą ławki i stoliki. Miejsce to zostanie również przeznaczone na punkt informacji miejskiej.

- Podjęte działania mają na celu odtworzenie pierwotnego stanu zagospodarowania parku Zdrojowego, a dzięki temu, ożywienie utraconych funkcji społecznych, kulturalnych i turystycznych tego obszaru - informuje Urząd Miasta.

Starania o budowę solanki trwają już kilka lat. Pierwszy projekt zakładał budowę zwykłej fontanny solankowej, ale nie zgodził się na to Śląski Konserwator Zabytków.

Prace związane z budową fontanny solankowej mają się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w 2015. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Tężnia na OWN-ie kończy działalność  Tężnia na OWN-ie kończy działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (56)
jaś17.02.2014 21:21

zniknięcie zabytkowej pijalni i przepłacona nowa kopia przeszły bez problemów, to kolejna dużo droższa inwestycja, też może przejdzie bez zainteresowania odpowiednich służb....

Marek13.02.2014 12:50

W którym miejscu dokładnie w Parku ma się pojawić tan fontanna solankowa?

Gość11.02.2014 8:40

Myślę że uruchomienie szybkiego darmowego internetu bezprzewodowego na terenie parku zwiększyło by ilość odwiedzających park zdrojowy, mało ławek czasami nie ma gdzie usiąść.

do Gość11.02.2014 6:52

Może samozapłony ale w rybnicko-wodzisławskich hałdach nasze jastrębskie się nie zapalają za mało węgla w nich jest.

hehe11.02.2014 0:34

Wszystko na tych hałdach zasypywali, górnicza brać wam zrobi raka i tyle z tego będzie.

hehe10.02.2014 21:41

na hałdach wszystko było skladowane, to były normalne wysypiska śmieci też, wywalał ktoś odpady w cichym porozumieniu z kopalniami, spychacz to zasypywał kamieniem, święte krowy górnicze nie ponosiły odpowiedzialności, nikt się ich nie czepiał, nikt im nie zaglądał na zwałowiska... Syf kopalniany zresztą upychali gdzie się da - n.p. staw Kaczok tym syfem zasypali kilka lat temu i ktoś to badał, zatwierdzał, wydawał zgody? Za lat kilka będziecie jedli karttofle hodowane na syfie hałdzianym, bo nawet nie wiecie gdzie to jeszcze jest, karpie spod "stawków" pod hałdą już sprzedają! To są "stawki", które powstały w winiku przecięcia potoków syfem kopalnianym, czarne, radioaktywne, bo to co jest wywożone i wypompowywane z kopalń jest radioaktywne na 100 procent, mam znajomych w laboratoriach kopalnianych i to wiem.

Gość10.02.2014 20:53

teraz badają 10 hałd w rejonie rybnico jastrzębskim i 10 po stronie czeskiej, chodzi o to, że dochodzi tam do samo zapłonów węgla oraz należy pamiętać że tam też są składowane odpady pohutnicze i niektóre z nich mogą być szkodliwe

Pokaż wszystkie opinie (56)