Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
11 lutego 2014

Podpisy w sprawie stadionu powędrują do prezydenta

Podpisy w sprawie stadionu powędrują do prezydenta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

10 lutego podczas konferencji prasowej Solidarnej Polski, zaprezentowano listę z ponad 1100 podpisów w sprawie sprzeciwu likwidacji stadionu. Podpisy mają znaleźć się na biurku prezydenta.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa Solidarnej Polski. Obecni byli na niej Szymon Klimczak oraz, jako gość, radny Janusz Tarasiewicz. Jednym z poruszanych tematów był stadion miejski, a konkretnie sprzeciw mieszkańców wobec jego przeniesienia.

Członkowie Solidarnej Polski zbierali podpisy przeciw likwidacji Stadionu Miejskiego przy ulicy Harcerskiej. Łącznie zebrano ponad 1100 podpisów (w formie tradycyjnej i elektronicznej). Listy z podpisami mieszkańców będą złożone w Urzędzie Miasta.

Solidarna Polska z Jastrzębia-Zdroju domaga się od prezydenta miasta wykreślenia zapisu o przeniesieniu stadionu. Chce również by zorganizować spotkanie z przedstawicielami organizacji, klubów sportowych i innych zainteresowanych osób, w sprawie dalszego funkcjonowania stadionu. Po spotkaniu miałby powstać dokument, który wyznaczy plany i zasady w jaki sposób powinien funkcjonować stadion.

- Jestem przerażony arogancją władzy, która sama mówi, że nie przywiązuje wagi do proponowanego przez prezydenta i przegłosowanego przez radę dokumentu - mówił Szymon Klimczak.

Przypomnijmy, że niedawno prezydent Marian Janecki wystosował oświadczenie w sprawie stadionu, gdzie zaprzeczył, że stadion będzie likwidowany.

Czytaj też: Stadion Miejski nie zostanie zlikwidowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS wysoko przegrywa z Rakowem Częstochowa 1:5 GKS wysoko przegrywa z Rakowem Częstochowa 1:5

Tor dla rolkarzy będzie gotowy pod koniec września Tor dla rolkarzy będzie gotowy pod koniec września

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Fryzurka karierowicza 18.02.2014 20:17

Tarasiewicz i Klimczak hahah chcą się wybić. Obaj nie mają szans na radnego, jeden rencista, drugi student ....

NOWYMSTADIO TAK ALE NA 8TYS15.02.2014 14:44

Za 6mln to janecki moźe sobie zbudować nową wille a nie stadion.Hale buduje za 40 mln a nowy stadion za 6mln przecieź, te prznosiny to zwykły przekręt na wyłudzenie pieniędzy z kasy miejskiej dla firm rozbiurkowych itp.itd.

Gość13.02.2014 17:34

Strefa centrum jest to teren prywatny tylko nie wiadomo czy na sprzedaż

leszek13.02.2014 16:08

Bardzo dobrze i tak tam nic nie ma .
Galeria to kolejne badziewie i monstrum niepotrzebne.

Wartownik13.02.2014 16:04

Więc pytanie czy jest sens burzyć stadion i sprzedawać ten teren, skoro inne tereny tj. ten przy MC tylko czekają na zagospodarowanie? Do roboty Panie Janecki! A Solidarna Polska nie odpuszczać! Brońcie tego, co zostało, bo OWN też miał być odnowiony!!!

Gość13.02.2014 8:43

teren tz Strefa centrum to teren prywatny i biurokracja z UM miasta jest tak mocna że odechciewa się inwestować a same miasto nic tam nie może wybudować,
czekają na królewicza z bajki lub złotą rybkę która zainwestuje w ten las

Wartownik13.02.2014 7:15

Apropo galerii z prawdziwego zdarzenia? A co z terenem między dworcem aut. a MC Donaldem? Teren sprzedany i tyle...

Pokaż wszystkie opinie (57)