Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
11 lutego 2014

Sprawcy kradzieży na kopalni wpadli w ręce policji

Sprawcy kradzieży na kopalni wpadli w ręce policji
fot. Rafał Mączyński / JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska policja złapała dwóch 29-latków, którzy ukradli metalowe elementy i kable o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na terenie jednej z jastrzębskich kopalń. Łupem sprawców padły wówczas elementy metalowe oraz kable, któryś wartość oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych.

- Ustalenie sprawców przestępstwa nie trwało długo. Już kilka dni później kryminalni ustalili, że przestępstwa dokonali dwaj 29-latkowie. Zarówno mieszkaniec Żor, jak i jastrzębianin wpadli w ręce funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania pomieszczenia gospodarczego znaleziona została część skradzionych łupów oraz ubrania i narzędzia wykorzystane podczas kradzieży - informuje policja.

Wobec mieszkańca Jastrzębia prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obu mężczyznom grozi teraz kara 5 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość13.02.2014 8:56

Hej, w Jastrzębiu nie restauracji na odpowiednim poziomie, która mogłaby realizować twoje talony na jedzenie. Talony na ubrania też powinny być realizowane przez uznanych projektantów, a nie przez jakieś supermarkety. Siedź dalej przed komputerem i czekaj na przejęcie władzy przez Polską Partię Rozdającą Wszystko i Wszystkim. Tylko przypadkiem nie bierz się za robotę, przecież są ci naiwni, którzy harują i którym można zwiększyć podatki, żeby wystarczyło dla ciebie.

hej11.02.2014 22:48

w Polsce nie ma nawet partii lewicowej, mimo, że w każdym prawie kraju są i odgrywają znaczące role. Bo wmówiono naiwniakom, ze poglądy lewicowe to to samo co komunizm... Bo SLD to żadna lewica. To liberały, lewicę udają tylko w kwestiach światopoglądowych, będąc jednak u władzy zawsze zapominali nawet o tym i klękali przed biskupami.

hej11.02.2014 21:30

nie komunistyczne, raczej socjalistyczne. Zresztą pomoc socjalna występuje w krajach z ustrojem kapitalistycznym, w Polsce nie, bo wmówiono ludziom, że kto nie daje sobie rady ma zdechnąć. A państwo na tym tym tylko traci, n.p. na wikcie dla więźniów traci, na okradanych n.p. liniach kolejowych traci, traci też n.p. zabytki, które są rozbierane w celu odzyskania złomu itd. No i traci na bzdurnych programach typu dofinansowywanie "utworzenia miejsca pracy" albo dotacja na założenie własnego biznesu, na stada urzędników w MOPSach i PUPach. O wiele lepiej byłoby obniżyć koszty prowadzenia działalności dla małych firm i dać tym powiedzmy dzieciakom czy niezaradnym talon na żarcie i ubranie, tak jak to się robi na zachodzie.

Gość11.02.2014 21:02

Hej, przecież ty masz właśnie komunistyczne poglądy.

hej11.02.2014 20:48

No tak, w PRLu też kradli, ale teraz to jest plaga, radzę pojechać do Wałbrzycha i tam pogadać z miejscowymi - jak tam żyją, bo tam bezrobocie jest duże wskutek likwidacji wszystkich kopalń. Tylko, ze w takich rejonach jak Wałbrzych albo Bytom państwo przymyka oko na szabrownictwo. No, w przyrodzie nic nie ginie - jeśli zostawia się obywateli na pastwę losu to oni szabrują, wszędzie to wiedzą tylko nie w PL

Mieszkaniec11.02.2014 16:23

W PRL-u każdy miał pracę, wręcz to był obowiązek każdego obywatela, a jakoś dziwnie też kradli.To już taka polska tradycja. Więc tu nie kituj i nie uprawiaj polityki ciemnoto :D

hej11.02.2014 14:48

a tak poza tym takich PZPRowców jak Balcerowicz, Kiszczak i Miller to powinno się w odpowiednim czasie odsunąć od państwowego gara i byłoby na pewno o wiele lepiej.

Pokaż wszystkie opinie (11)