Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 lutego 2014

Sprawcy kradzieży na kopalni wpadli w ręce policji

Sprawcy kradzieży na kopalni wpadli w ręce policji
fot. Rafał Mączyński / JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska policja złapała dwóch 29-latków, którzy ukradli metalowe elementy i kable o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na terenie jednej z jastrzębskich kopalń. Łupem sprawców padły wówczas elementy metalowe oraz kable, któryś wartość oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych.

- Ustalenie sprawców przestępstwa nie trwało długo. Już kilka dni później kryminalni ustalili, że przestępstwa dokonali dwaj 29-latkowie. Zarówno mieszkaniec Żor, jak i jastrzębianin wpadli w ręce funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania pomieszczenia gospodarczego znaleziona została część skradzionych łupów oraz ubrania i narzędzia wykorzystane podczas kradzieży - informuje policja.

Wobec mieszkańca Jastrzębia prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obu mężczyznom grozi teraz kara 5 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość13.02.2014 8:56

Hej, w Jastrzębiu nie restauracji na odpowiednim poziomie, która mogłaby realizować twoje talony na jedzenie. Talony na ubrania też powinny być realizowane przez uznanych projektantów, a nie przez jakieś supermarkety. Siedź dalej przed komputerem i czekaj na przejęcie władzy przez Polską Partię Rozdającą Wszystko i Wszystkim. Tylko przypadkiem nie bierz się za robotę, przecież są ci naiwni, którzy harują i którym można zwiększyć podatki, żeby wystarczyło dla ciebie.

hej11.02.2014 22:48

w Polsce nie ma nawet partii lewicowej, mimo, że w każdym prawie kraju są i odgrywają znaczące role. Bo wmówiono naiwniakom, ze poglądy lewicowe to to samo co komunizm... Bo SLD to żadna lewica. To liberały, lewicę udają tylko w kwestiach światopoglądowych, będąc jednak u władzy zawsze zapominali nawet o tym i klękali przed biskupami.

hej11.02.2014 21:30

nie komunistyczne, raczej socjalistyczne. Zresztą pomoc socjalna występuje w krajach z ustrojem kapitalistycznym, w Polsce nie, bo wmówiono ludziom, że kto nie daje sobie rady ma zdechnąć. A państwo na tym tym tylko traci, n.p. na wikcie dla więźniów traci, na okradanych n.p. liniach kolejowych traci, traci też n.p. zabytki, które są rozbierane w celu odzyskania złomu itd. No i traci na bzdurnych programach typu dofinansowywanie "utworzenia miejsca pracy" albo dotacja na założenie własnego biznesu, na stada urzędników w MOPSach i PUPach. O wiele lepiej byłoby obniżyć koszty prowadzenia działalności dla małych firm i dać tym powiedzmy dzieciakom czy niezaradnym talon na żarcie i ubranie, tak jak to się robi na zachodzie.

Gość11.02.2014 21:02

Hej, przecież ty masz właśnie komunistyczne poglądy.

hej11.02.2014 20:48

No tak, w PRLu też kradli, ale teraz to jest plaga, radzę pojechać do Wałbrzycha i tam pogadać z miejscowymi - jak tam żyją, bo tam bezrobocie jest duże wskutek likwidacji wszystkich kopalń. Tylko, ze w takich rejonach jak Wałbrzych albo Bytom państwo przymyka oko na szabrownictwo. No, w przyrodzie nic nie ginie - jeśli zostawia się obywateli na pastwę losu to oni szabrują, wszędzie to wiedzą tylko nie w PL

Mieszkaniec11.02.2014 16:23

W PRL-u każdy miał pracę, wręcz to był obowiązek każdego obywatela, a jakoś dziwnie też kradli.To już taka polska tradycja. Więc tu nie kituj i nie uprawiaj polityki ciemnoto :D

hej11.02.2014 14:48

a tak poza tym takich PZPRowców jak Balcerowicz, Kiszczak i Miller to powinno się w odpowiednim czasie odsunąć od państwowego gara i byłoby na pewno o wiele lepiej.

Pokaż wszystkie opinie (11)