Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 lutego 2014

Miasto ubiega się o 5 mln zł na rewitalizację Parku

Miasto ubiega się o 5 mln zł na rewitalizację Parku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębie-Zdrój będzie chciało pozyskać dodatkowe 5 milionów złotych na rewitalizację Parku Zdrojowego. Pieniądze zostałyby przeznaczone m.in. na budowę solanki.

W środę 12 lutego, radni miasta wprowadzili zmiany w Lokalnym Programie Rewitalizacji Jastrzębia-Zdroju na lata 2008-2015. Zmiany dotyczą ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych. Miasto będzie chciało pozyskać 5 milionów złotych w ramach projektu rewitalizacji dużych miast. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone m.in. na budowę solanki.

Od 2008 roku realizowano rewitalizację parku. Wykonano m.in. schody, odnowiono ścieżki i murki, postawiono nowe ławki i kosze na śmieci. Teraz miasto będzie chciało odzyskać wydane pieniądze - prawie 1,5 mln złotych.

Zobacz też: Ponad 3,5 mln zł na fontannę solankową

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu? Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
hej15.02.2014 1:02

a nie, sory, wieczorami przychodzą "dzieci:" i piją piwko :D Czasami też jakąś ławkę rozwalą z nudów, dajmy spokój z placami zabaw obfajdanymi kupami, nie przez koty, ale przede wszystkim przez pieski.

hej14.02.2014 18:33

place zabaw to przeżytek, mam pod blokiem, dzieci ZERO.

mieszkanka ZDR14.02.2014 8:51

solanki a że w Zdroju jedyny plac zabaw jest w parku i jest w oplakanym stanie to nikt nie widzi ( koty sikaja do piaskownicy, na dużym placu nie ma podłoża wysypanego piaskiem tylko czekać na tragedie) DRAMAT i WSTYD

mieszkaniec14.02.2014 8:07

Solanka w inhalatorium będzie dowożona z Zabłocia w gminie Strumień i charakteryzyje się największą na świecie zawartościąj jodu około 140 mg/litr. Dla przykładu solanki ciechocińskie zawierają tylko 5 mg jodu w 1 litrze. Jod posiada zbawienne działanie na układ oddechowy, układ nerwowy, posiada działanie antybakretyjne, wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy itd........
Solanka w góniczym Jastrzębiu będzie strzałem w dziesiątkę !!!

mieszkaniec14.02.2014 7:42

Solanka powinna być przy byłym szpitalu położniczym to przecież wizytówka miasta

hej13.02.2014 18:13

głupia, mała Pszczyna za kasę unijną zbudowała mini ZOO i rozbudowuje skansen, Gliwice budują wielką halę, zbudowali basen o wymiarach olimpijskich i kilka małych hal sportowych, nie wstyd ci, Janecki?

hej13.02.2014 18:12

Pomyśleć, że takie zapyziałe Zabrze zrobiło muzeum górnictwa z możliwością zjazdów 350 i 600 metrów pod ziemię, z restauracją podziemną, salą koncertową i konferencyjną, przygotowują do zwiedzania sztolnię, a my się chwalimy betonowymi alejkami w malutkim parku. Szkoda słów.

Pokaż wszystkie opinie (14)