Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 lutego 2014

Budżet obywatelski: można zgłaszać pomysły

Budżet obywatelski: można zgłaszać pomysły
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do końca lutego mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na to, jak powinny być wydane pieniędze z budżetu obywatelskiego. W sumie do rozdysponowania jest 1,5 mln zł.

Do końca lutego propozycje można zgłaszać zarządom osiedli i sołtysom. Do Urzędu Miasta wnioski powinny być przekazane do 15 marca w celu dokonania ich weryfikacji. A zadania będą wykonywane w 2015 roku.

Propozycje zadań dotyczących jednostki pomocniczej może zgłosić co najmniej 15 mieszkańców, a także sołtys lub zarząd osiedla. O tym, jaki pomysł zostanie zrealizowany, zdecydują w drodze głosowania odpowiednio zebranie wiejskie lub zebranie ogólne mieszkańców osiedla.

Budżet obywatelski zakłada, że część pieniędzy z budżetu miasta będzie rozdysponowana na osiedla oraz sołectwa i to mieszkańcy sami mieliby decydować na co przeznaczyć pieniądze. Wysokość kwot jakie dostaną poszczególne osiedla i sołectwa została obliczona na podstawie liczby mieszkańców oraz zajmowanej powierzchni.

Więcej na temat budżetu obywatelskiego można przeczytać tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie pomysły na biznes Jastrzębskie pomysły na biznes

Na osiedlu Gwarków powstanie ogródek rekreacyjny Na osiedlu Gwarków powstanie ogródek rekreacyjny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
John20.02.2014 17:17

Albo pomnik janeckiego? Taki wielki na samym szczycie UM!

co do OWN - tak jak ktoś pisał, mała kawiarenka to wydatek 1,4 miliona, to na OWN to z 20 byłoby trzeba. Rzecz jasna później by się okazało, że to za mało i byłoby 50...

heheehe19.02.2014 20:31

proponuję zachować te 1,5 mln. i przeznaczyć na wieńce dla pana Janeckiego - kiedyś umrze, jak każdy, i mu zrobimy za tę kasę wspaniały pogrzeb i umieścimy jego podobiznę w gablocie.

słowik19.02.2014 18:09

Żydom dać na synagogę, a jak nie dacie to sami sobie wezmą ale te pieniądze na pewno nie pójdą na żadne tam szczytne cele

heheehe19.02.2014 13:53

Proponuję za te 55 tys. dać każdemu po flaszce.

S z y m o n 19.02.2014 13:47

Spytać trzeba szefa swojego osiedla bo z tego co mi wiadomo jakies spotkania z mieszkańcami miały być czy cuśśśśśśśśśśśśśś .........................................

Kala19.02.2014 11:57

Chodnik niech wreszcie zrobią na ulicy Komuny Paryskiej-Dąbrowskiego!!!

Gość19.02.2014 11:15

kawierenka w zdroju 1,4 kosztowala to jak own zrobic za 1,5mln hehe. a tak poważnie to za 50tysięcy na osiedlu to nic nie można zrobić. można mini plac zabaw postawić. ewentualnie kilka metrów chodnika może dziesięć?

Pokaż wszystkie opinie (12)