Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 lutego 2014

Zginął 36-letni górnik z kopalni Krupiński

Zginął 36-letni górnik z kopalni Krupiński
fot. JSW

Górnik, który kilka dni temu uległ wypadkowi w kopalni Krupuński, nie żyje. Lekarzom nie udało się go uratować. To już czwarta ofiara w polskim górnictwie w tym roku.

20 lutego w kopalni Krupiński, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, doszło do wypadku. Zdarzenie miało miejsce na poziomie 870 metrów. 36-latek, pomocnik wiertacza, podczas pracy poślizgnął się i uderzył głową o pozostawione w spągu strzemiono obudowy.

Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie najpierw określono zdarzenie jako wypadek ciężki. Okazało się jednak, że był on w skutkach śmiertelny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
?01.03.2014 13:25

nie żyje, bo się poślizgnął i uderzył głową, no i czy o tym warto w ogóle pisać? Takich wypadków jest multum, wszędzie. Na drogach setki ludzi ginie co tydzień.

a01.03.2014 12:00

Człowiek nie żyje, a tu co ? paru niepoważnych dupków toczy jałowe dysputy, wstyd.

Do górników28.02.2014 23:49

UWAGA CYTAT "- To nieprawda. Wysokie emerytury górnicze biorą się z wysokich dopłat budżetu państwa - odpowiada Jeremi Mordasewicz, członek rady nadzorczej ZUS, ekspert PKPP Lewiatan. Zapewnia, że państwo co roku dopłaca górnikom do emerytur 4 mld zł. Górnik nie finansuje nawet połowy swojej emerytury.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,6525003,Najwyzsze_emerytury_ZUS_wyplaca_gornikom.html#ixzz2uexuA2sj 
"

I to jest pierwszy lepszy tekst. Poczytajcie o budżecie i wydatkach. Gówno prawda, że górnicy sami sobie te emerytury wypracowali, że im jeszcze JSW wypłaca (hahahahaha)
W zawodówce nie mówili o tym, pewnie nie czytasz książek, nie znasz się na budżecie, to pierniczysz głupoty.

biały0028.02.2014 23:04

a nikt nie pomyślał że mógł się ubezpieczyć bo miał raka i sam popełnił ta zbrodnie ? A rodzina odstanie odszkodowanie ?

ol28.02.2014 21:57

tak, tak, policjanci i inni mundurowi też bardzo krótko żyją, co obliczono, i dlatego im przysługuje wcześniejsza emerytura, Rolnicy też żyją krótko zapewne, bo są w KRUSie, natomiast już cała reszta żyje bardzo długo. Głupszych wywodów niż to co napisałeś dawno nie czytałem. Prawda jest taka, ze to te panie kasjerki, tak, tak, one też, spawacze, murarze - ci wszyscy zapylają na twoją górniczą emeryturę wcześniejszą. Którą sobie będziesz brał. I jako schorowany, przepracowany i zmęczony jeszcze zatrudnisz się pewnie w czeskiej kopalni, gdzie notabene wcześniejszych emerytur nie ma, bo tamtejsi górnicy żyją dłużej, buhaha

Gość28.02.2014 15:30

sam bredzisz, to że my pracujący finansujemy emerytury aktualnych emerytów to każde dziecko wie !!! Więc w tym sensie wszyscy płacą emerytury górnikom ale NIE TYLKO! I tym samym to górnicy pracują na emerytury WSZYSTKICH INNYCH! A w obliczaniu składki emerytalnej między innymi bierze się pod uwagę ŚREDNIA długość życia mężczyzn i dzieli się przez ilość miesięcy "spędzonych" na emeryturze. Więc to nie jest tak jak wprowadzasz w błąd ludzi, że górnik zarobi sobie tylko na ileś lat swojej emerytury, a resztę mu Państwo dopłaca. Gdyby każdy odkładał na swoje konto na przyszłą emeryturę to gwarantuję, że górnik po 25latach odłoży sobie w całości biorąc pod uwagę średnią życia, a z tym jest różnie bo jak będzie żył powyżej to mu braknie, jak poniżej to zostaje a aktualnie to ZUS to przejmuje!

ol28.02.2014 15:00

brednie facet piszesz, na emeryturki ryli WSZYSCY pracują, górnik nie odprowadza większych skłądek, tylko takie same jak n.p. pani Basia z warzywniaka, która będzie zapierniczała do 67. A ponadto składki to nie jest wpłata na konto, skłądki idą na bieżące emerytury, ofiaro, czyli jeśli teraz odpalam skłądkę to nie na swoje, ale na emerytowanego niewiele ode mnie starszego ryla, który siedzi sobie właśnie na piwku.

Pokaż wszystkie opinie (19)