Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 marca 2014

1,3 miliarda złotych podatków i opłat od JSW

1,3 miliarda złotych podatków i opłat od JSW
fot. jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w 2013 roku prawie 1,3 miliard złotych podatków i inny opłat. Część z nich trafiła do budżetu naszego miasta.

- Górnictwo to nie tylko miejsca pracy, ale także znaczące źródło dochodów budżetu państwa i lokalnych samorządów. Należne podatki odprowadzamy rzetelnie i terminowo. Pieniądze te trafiają do krwioobiegu gospodarki – mówi Robert Kozłowski, zastępca prezesa zarządu JSW ds. ekonomicznych.

W 2013 roku do budżetu państwa trafiło prawie 300 mln zł podatku dochodowego i podatku VAT. Gminy, z tytułu podatku od nieruchomości otrzymały prawie 41 mln zł oraz prawie 17 mln zł opłaty eksploatacyjnej.

JSW wpłaciła również 11 mln zł na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz 23 mln zł na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Opłaty ZUS wyniosły 876 mln zł, a pozostałe opłaty, np. użytkowanie gruntów, opłaty ekologiczne, podatek akcyzowy, podatki od czynności cywilnoprawnych i opłata skarbowa to łączenie 6 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Etyka18.03.2014 22:39

Zostawmy w spokoju górników. Warto się zastanowić czy Prezydent Jastrzębia-Zdroju właściwie spożytkował pieneniądze, które otrzymał z JSW. Zastanówcie się. Weryfikacja podczas zbliżających się wyborów.

Do Mariusza17.03.2014 22:59

Ale jak to? Przecież górnicy tyle pracują, odprowadzają tak ogromne składki, że finansują CAŁĄ swoją emeryturę, finansują emeryturę innym ludziom, utrzymują rząd i ponoć finansują w 98% konflikty zbrojne w USA. O jakich Ty stratach mówisz?! Przecież to niemożliwe! Wszystkim górnikom powinni zwiększyć pensję! o 300 procent! Albo nie! Lepiej o pińcet! I jeszcze dorzućcie z litr wódki dziennie! Nikt ich nie docenia! Wiecie jak oni narażają swoje życie?! Sami sobie wypijcie tyle alkoholu co oni. Idę o zakład, że w szpitalu wylądujecie! TRZEBA ZROBIĆ JAKIŚ STRAJK dla górników!

only17.03.2014 19:15

nie widać kompletnie nic, już nawet Knurów ma rynek, a my o rynku gadamy od 20 lat i nic. Nie mówiąc o innych rzeczach, które można byłoby zrobić i ożywić to blokowisko. Choćby głupie fontanny można by było pobudować, ale nic z tego, mamy być dziurą z blokami i jesteśmy dziurą z blokami.

Mariusz17.03.2014 18:52

Szkoda, że nikt nie wspomina o tym, że z uwagi na krótki okres składkowania górnika-25 lat, kopalnie pokrywają tylko 20% składek emerytalnych, do tego doliczmy rzeczywiste koszty środowiskowe i szkody górnicze, których nikt nie liczy rzetelnie, to wyjdzie nam spory deficyt. Jedyny sens utrzymywania tych molochów to względy społeczne.

do górnik JSW17.03.2014 17:49

Żeby było widać zmiany musicie chodzić na wybory, bo dalej będzie nami rządzić Bzie z Janeckim
na czele.
Na wybory i jeszcze raz na wybory !!!!!!!!

Gość17.03.2014 16:14

ciekawe ile z tego wyparowało?:D

górnik JSW17.03.2014 14:22

Jakoś tego w mieście nie widać , a ile poszło na metro w warszawie?

Pokaż wszystkie opinie (8)