Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 marca 2014

Oskarżony o korupcję został szefem nowej firmy JSW

Oskarżony o korupcję został szefem nowej firmy JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa założyła niedawno firmę JSW Szkolenie i Górnictwo, która ma się zająć szkoleniami BHP. Jej szefem został były dyrektor kopalni Krupiński, który jest oskarżony o wzięcie pięciu łapówek.

Chodzi o Krzysztofa O., który rok temu został oskarżony w największym w historii polskiego górnictwa procesie dotyczącym korupcji. Prokuratura zarzuca mu wzięcie w 2008 r. pięciu łapówek na łączną kwotę 7,5 tys. zł.

Według śledczych, w zamian za łapówki Krzysztof O. miał preferować usługi i produkty firmy Emes Mining Service z Katowic.

W JSW wiedzą o zarzutach ciążących na Krzysztofie O., ale to nie przeszkadzało, żeby został on szefem nowej firmy. - Cenimy jego umiejętności menedżerskie i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu kopalniami. Zarzuty prokuratorskie nikogo nie dyskwalifikują - powiedziała w rozmowie z portalem gazeta.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

Sprawę skomentował były wiceminister gospodarki Jerzy Markowski, odpowiedzialny za górnictwo: - 99 procent osób z kadry kierowniczej w górnictwie nigdy nie miała problemów z prawem. Sięganie po osobę, która ma sprawę karną, to wielka nieostrożność i sugestia, że w górnictwie ważne są koneksje i układy. Dziwię się szefom JSW - powiedział w rozmowie z portalem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Gość04.04.2014 21:09

mafia- jak tak to pod sąd........wywalic frajeów...ich czas sie konczy to chapią ile mogą,a gdzie jest NIK, Premier ,I resztra ---- oewnie też złodzieje mają profity............................................................................................................prosimy wszyscy żeby sie tym zajac..........a panu Motowidło juz dziekujemy....uciekaj z Jastrzebia

patryk01.04.2014 17:10

jak w tym momencie dostać się pod JSW SA ?? komu dać w łapę ?? PROSZĘ O POMOC !!!

Mal01.04.2014 17:02

czy ktoś wie jakie mają być zarobki w tej nowej firmie ??? bardzo proszę o pomoc

Mek01.04.2014 9:30

A co na to związki zawodowe stare dziadki których trzeba dynamitem wysadzić z kopalń

Stasiu31.03.2014 8:38

Banda złodziei były dyrektor na Jas-Mos ma na sumieniu 10 górników i jeszcze mu jest mało !!!! A teraz Firma JSW Szkolenia i Górnictwo za psie pieniądze chcą zatrudniać na umowy zlecenia o dzieło szkoda gadać na ten temat.

Daro29.03.2014 13:29

Ta firma nie bedzie sie tylko zajmować szkoleniami, ale przede wszystkim mają tam być przyjmowani wszyscy nowoprzyjeci do JSW za gorsze pieniądze i pracą we wszystkie weekendy...........

Luber25.03.2014 16:03

Jest oskarzony czyli dopoki dopoty sad nie okaze inaczej jest NIEWINNY. a gdyby to bylo takie powazne to by nie zostal tym dyrektorem

Pokaż wszystkie opinie (32)