Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 marca 2014

69. rocznica zakończenia działań wojennych

Pod pomnikiem poległych żołnierzy przy ul. Boża Góra Prawa, w środę 26 marca odbyła się uroczystość upamiętniająca 69. rocznicę zakończenia działań wojennych na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Przedstawiciele władz miasta, korpusu dyplomatycznego, związków kombatanckich, uczniowie jastrzębskich szkół, a także delegacje służb mundurowych oraz harcerze złożyli wiązanki kwiatów pod symboliczną tablicą żołnierzy obrońców września oraz na mogile poległych żołnierzy w 1945 r.

- Poprzez złożenie kwiatów oddaliśmy hołd żołnierzom, którzy tu polegli, którzy oddali życie za naszą wolność - mówił zastępca prezydenta miasta Krzysztof Baradziej.

- Ważna jest pamięć o naszych przodkach, bo w ten sposób potwierdzamy swoją tożsamość - powiedział podczas uroczystości ksiądz dziekan Marek Zientek.

Uroczystość zorganizował Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój wraz ze środowiskami kombatanckimi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

70 lat razem. Małżeńskie rekordy w Jastrzębiu 70 lat razem. Małżeńskie rekordy w Jastrzębiu

Wolne niedziele, esbecy, prowokacja i Porozumienie Jastrzębskie Wolne niedziele, esbecy, prowokacja i Porozumienie Jastrzębskie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
słowik26.03.2014 18:15

I jesteśmy w przededniu trzeciej wojny i nie wieżę że z powodu Putina czy Rosji ale z powodu parchów POPISU,SLD i całej zgrai politykierów

only26.03.2014 15:34

i po co było walczyć>? Jakbyśmy byli teraz w RFN to żylibyśmy 100 razy lepiej niż w tym tuskowym syfie.